Satiksme, ceļi
Skolas ielas pārbūve – prioritāro darbu sarakstā

Mūsdienu standartiem atbilstoša transporta infrastruktūra ir viens no svarīgajiem priekšnoteikumiem uzņēmējdarbības attīstībai. Lai sekmētu komercdarbības attīstību un veicinātu privāto investīciju pieaugumu Ogres dzelzceļa stacijas rajonā, nepieciešams veikt uzņēmējiem svarīga Skolas ielas posma (430,28 m) un auto stāvlaukuma (3 687,50 m2) pārbūvi, t.sk. izbūvējot atbilstošu lietus ūdens kanalizāciju un pazemes komunikācijas, kā arī gājēju ietvi un veloceliņu.

Pašvaldībai līdz 1. martam bija iespēja pieteikties Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) projektu konkursā Specifiskais atbalsta mērķis 3.3.1.: Palielināt privāto investīciju apjomu reģionos, veicot ieguldījumus uzņēmējdarbības attīstībai atbilstoši pašvaldību attīstības programmās noteiktajai teritoriju ekonomiskajai specializācijai un balstoties uz vietējo uzņēmēju vajadzībām (SAM 3.3.1.), ja tuvākajos piecos gados tiks nodrošinātas darba vietas. Tika apzināti vairāk nekā 100 uzņēmēji, kuri snieguši apliecinājumus par uzņēmējdarbības turpmāko attīstīšanu un jaunu darba vietu veidošanu. Līdz ar to plānots, ka projekta īstenošanas rezultātā tiks atbalstīts vismaz viens komersants un trikotāžas šūšanas uzņēmumā tiktu izveidota vismaz viena jauna darba vieta un ieguldītas nefinanšu investīcijas – 12 000 eiro apmērā.

28. februārī pašvaldība iesniedza projekta pieteikumu “Uzņēmējdarbības attīstība Ogres stacijas rajonā, pārbūvējot uzņēmējiem svarīgu ielas posmu un laukumu Ogrē”, pievienojot arī minētos uzņēmēju apliecinājumus. Šobrīd Skolas ielas pārbūves būvprojekts pilnā sastāvā iesniegts izskatīšanai Ogres novada būvvaldē, pēc tā apstiprināšanas tiks izsludināts būvdarbu iepirkums, kā arī rezultātā 2020. gadā veikti būvdarbi, bet 2021. gadā labiekārtošanas darbi.

Paredzētās projekta izmaksas ir 1 580 153,19 eiro, tai skaitā ERAF finansējums ir 27 751 eiro, plānotās attiecināmās izmaksas ir līdz 1 441 238,04 eiro, jo pašlaik tiek vērtēts to apjoms, neattiecināmās izmaksas – 138 915,15 eiro.

Lai nodrošinātu projektu īstenošanu, Ogres novada pašvaldības dome pieņēma lēmumu papildināt Investīciju plānu ar minēto projektu un svītrot Investīciju plāna 3. sadaļas “Vidi saudzējoša infrastruktūra” 3.2.153. apakšpunktā iekļauto projektu “Skolas ielas pārbūve”.

Iedzīvotāji jau agrāk ir informēti, ka viena no šī gada pašvaldības prioritātēm ir Skolas ielas pārbūve no Brīvības ielas līdz Pirts ielai. Šobrīd Skolas iela ir dažādā platumā – no 8 m līdz 10 m –, automašīnu stāvlaukumi ir sliktā tehniskā stāvoklī, automašīnas tiek izvietotas haotiski. Ielas pārbūves ietvaros Skolas iela tiks pārbūvēta vienmērīgā platumā atbilstoši ES standartiem, sakārtoti automašīnu stāvlaukumi stacijas tuvumā, izveidojot 123 stāvvietas, tai skaitā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kā arī nodrošinot park&ride sistēmu. Tāpat pārbūves ietvaros tiks izveidots gājēju un veloceliņš, atjaunotas sabojātās kāpnes, kas ved no auto stāvlaukuma uz dzelzceļa staciju, un pārbūvēts ielas apgaismojums.