Izglītība Sociālā palīdzība
Skolēni saņems brīvpusdienas arī attālinātās mācīšanās laikā

Kas saņems brīvpusdienas?

No šī gada 6. aprīļa līdz 2019./2020.mācību gada noslēgumam brīvpusdienas tiks nodrošinātas visu Ogres novada pašvaldības izglītības iestāžu 1. – 4. klašu skolēni – viņiem ēdināšanas izdevumus uz pusēm sedz gan valsts un pašvaldība.

Saskaņā ar Ogres novada pašvaldības 22.09.2016. saistošajiem noteikumiem “Par ēdināšanas pabalstiem” bezmaksas pusdienas tiks nodrošinātas skolēniem ar invaliditāti, skolēniem no ģimenēm ar trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes vai daudzbērnu ģimenes statusu.

Brīvpusdienas saņems arī visi Ķeipenes pamatskolas un Taurupes pamatskolas 5. – 9. klašu skolēni – viņiem bezmaksas pusdienas piešķirtas ar Ogres novada pašvaldības 2015. gada 15. oktobra lēmumu “Par brīvpusdienu piešķiršanu”, kā arī Suntažu pamatskolas – rehabilitācijas centra skolēni.

Kā pieteikties brīvpusdienu saņemšanai?

Laikā, kad mācības notiek attālināti, skolēna, kuram pienākas brīvpusdienas, likumiskajam pārstāvim jāaizpilda un Ogres novada izglītības pārvaldē jāiesniedz pieteikums brīvpusdienu saņemšanai,  to nosūtot elektroniskā veidā uz e-pasta adresi: izglitiba@ogresnovads.lv vai izmantojot tiešsaites formu  https://forms.gle/F1VzB8b4msyrMjjZ6

Pieteikums jāiesniedz ne vēlāk kā līdz 2020. gada 2. aprīlim.

Ja pieteikums tiks saņemts pēc 2. aprīļa, iespēja saņemt brīvpusdienas tiks nodrošināta  nākamajā darba dienā pēc pieteikuma saņemšanas, ja pieteikums nosūtīts līdz iepriekšējās dienas plkst.16.00.

Pusdienu saņemšana – mājās vai izdales vietās?

Brīvpusdienu piegāde uz mājām primāri tiks nodrošināta tiem skolēniem, kuriem pašiem un viņu likumiskajiem pārstāvjiem objektīvu apstākļu dēļ nav iespējams nodrošināt brīvpusdienu saņemšanu pašvaldības noteiktajās brīvpusdienu izdales vietās. Par apstākļiem brīvpusdienu saņemšanai mājās ir pienākums norādīt pieteikumā, tos izvērtē un lēmumu par brīvpusdienu piegādi uz mājām pieņem Ogres novada izglītības pārvalde, ņemot vērā arī pašvaldības un piegādātāja resursus brīvpusdienu piegādei uz mājām.

Ogres novada izglītības pārvaldei uzdots noteikt brīvpusdienu izdales vietas Ogres novada pašvaldības administratīvajā teritorijā, tās attiecīgi precizējot atbilstoši saņemtajiem pieteikumiem. Informāciju par brīvpusdienu saņemšanas vietām tiks publicēta un regulāri aktualizēta Ogres novada pašvaldības mājaslapā internetā www.ogresnovads.lv, mobilajā lietotnē “Ogres novadnieks” un sociālajos medijos.

Jānodrošina transports, stingi jāievēro drošības pasākumi

Pēc pieteikumu saņemšanas sadarbībā ar skolēnu ēdinātāju, pašvaldības iestādēm un pagastu pārvaldēm tiks izstrādāti piegādes maršruti un nodrošināts transports brīvpusdienu piegādei.

Ēdināšanas pakalpojumu sniedzējam jānodrošina brīvpusdienu izdale, stingri ievērojot drošības pasākumus, sanitārās normas, aizsardzības pasākumi (tai skaitā aizsargtērpa, cimdu, sejas maskas lietošana, transporta sēdekļu un vietas, kur transportlīdzeklī novietoti ēdiena trauki, noklāšana ar plēvēm u.c.) un regulāru dezinfekcijas pasākumu veikšanu ar mērķi novērst Covid-19 izplatību vai inficēšanos ar to.

Kā saņemt atvestās brīvpusdienas?

Saskaņā ar domes ārkārtas sēdē pieņemto lēmumu pusdienu piegāde uz mājām un pašvaldības noteiktajām brīvpusdienu izdales vietām jānodrošina katru dienu, izņemot brīvdienās un svētku dienās, laikā no plkst.11.30 līdz plkst.14.30.

Brīvpusdienas, kas tiek piegādātas uz mājām, tiks nodotas, skolēnam vai viņa likumiskajam pārstāvim iznākot ārā pie brīvpusdienu piegādātāja un uzrādot skolēna apliecību. Ja skolēns ir no daudzbērnu ģimenes, papildus jāuzrāda Latvijas Goda ģimenes apliecību “3+ Ģimenes karte”.

Lai saņemtu brīvpusdienas pašvaldības noteiktajās izdales vietās, skolēnam vai viņa likumiskajam pārstāvim jāuzrāda skolēna apliecība. Ja skolēns ir no daudzbērnu ģimenes, papildus jāuzrāda Latvijas Goda ģimenes apliecību “3+ Ģimenes karte”.

Brīvpusdienu piegāde uz mājām vai pašvaldības noteiktajām izdales vietām tiek nodrošināta tikai Ogres novada pašvaldības administratīvās teritorijas robežās.

Pievienotās saites