Pašvaldība Izglītība Ziņas, jaunumi
OVG Jaunā eka

Ogres novada pašvaldības Finanšu komitejas sēdē 22. jūlijā tika izskatīts jautājums par grozījumu nepieciešamību 2017.gada 16.jūnija lēmumā “Par Ogres novada pašvaldības projekta “Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi Ogres novadā” īstenošanu un finansējumu”.

Balstoties uz 2017. gada 16. jūnijā pieņemto lēmumu, 2018.gada 26.janvārī Ogres novada pašvaldība noslēdza ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru Vienošanos par Eiropas Savienības (ES) fonda projekta īstenošanu Nr.8.1.2.0/17/I/008 “Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi Ogres novadā” ar kopējo ES finansējuma summu - 18 615 705,86 eiro, no kuras valsts budžeta dotācija ir 1 516 955,91 eiro un Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums - 5 028 931,34 eiro.

Projekts paredz uzlabot mācību vidi Ogres 1. vidusskolā un jaunas Ogres Valsts ģimnāzijas ēkas un sporta ēkas būvniecību, kas atradīsies Meža prospektā 17, Ogrē.

Uzlaboti mācību apstākļi Ogres 1. vidusskolā

ES finansējuma vienošanās ietvaros līdz šim jau realizētas vairākas aktivitātes, tai skaitā Ogres 1.vidusskolā veikti mācību kabinetu remonti un pārbūve, mācību kabinetu aprīkojuma piegāde, esošo inženiertīklu pārbūve un atjaunošana, LED apgaismojuma izbūve vidusskolas sporta zālē, digitālo mācību līdzekļu iegāde, kā arī pārbūvēts un aprīkots sporta stadions pie skolas. Plānots izbūvēt arī multifunkcionālu zāli un dienesta viesnīcu.

Ogrē top modernākā skola Latvijā

Apjomīgākie darbi saistās ar jaunās Ogres Valsts ģimnāzijas ēkas un sporta kompleksa celtniecību. Ik gadu arvien vairāk bērnu vēlas iegūt izglītību kādā no Ogres pilsētas skolām gan sākumskolas, gan pamatskolas, gan vidusskolas posmā. Pieaugot skolēnu skaitam, pašvaldība pieņēma lēmumu par jaunas skolas būvniecību, nodrošinot plašu un mūsdienīgu vidi, kur bērni un jaunieši var sevi daudzpusīgi pilnveidot – sportot, muzicēt, izmantot dažādas interešu izglītības iespējas. Savukārt sporta kompleksa būvniecība veicinās sporta jomas attīstību, tas nodrošinās plašas iespēju sportot ne vien skolas audzēkņiem, bet arī dažādām sporta organizācijām, klubiem. Sporta manēžā varēs notikt ne vien nacionāla, bet arī starptautiska mēroga pasākumi. Ēku kompleksā plānots nodrošināt mācību procesu 600 skolēniem.

Saskaņā ar 2020.gada 16.aprīlī noslēgto līgumu ar pilnsabiedrību “MMG” kopējās izmaksas Ogres Valsts ģimnāzijas un tai nepieciešamās sporta infrastruktūras ēku kompleksa projektēšanai, autoruzraudzībai un būvniecībai ir 25 590 470,88 eiro (Ogres Valsts ģimnāzijas ēka 13 836 318,68 eiro un sporta ēka 11 754 152,19 eiro). Līdz 2021. gada februārim būvuzņēmējs izstrādāja būvprojektu, kuram tika veikta būvprojekta ekspertīze. Darbi būvobjektā tika uzsākti 2021. gada maijā. Paredzēts, ka ēkas tika pieņemtas ekspluatācijā 2022. gada septembrī.

Projektēšanas laikā veiktas izmaiņas

Projektēšanas laikā tika veiktas vairākas būtiskas izmaiņas būvprojektā, ņemot vērā skolēnu un pedagogu vajadzības un ērtības, nodrošinot mūsdienu prasībām atbilstošu mācību procesu. Diskusijās par jaunās skolas būvniecību tika iesaistīti arī jaunieši un pedagogi no visa Ogres novada; savu redzējumu par to, kā jāizskatās modernākajai skolai Latvijā, sniedza 100 jaunieši un pedagogi.

Jaunais projekts paredz palielināt kopējo ēku platību par 800 m2;jaunās Ogres Valsts ģimnāzijas ēkas platība būs 7751.5 ,savukārt sporta kompleksa platība - 7225.8 m2. Tāpat plānots izveidot mācību, mūzikas ierakstu studiju un mēģinājumu telpu līdz 30 cilvēkiem. Ievērojot drošības un vides pieejamības prasības, uz ģimnāzijas ēkas jumta tiks izbūvēta terase 300 m2 platībā.  Projektēšanas laikā veiktas izmaiņas galvenajā fasādē, izmantojot modernus arhitektoniskus risinājumus.

Īpaša uzmanība pievērsta meliorācijas sistēmas izveidei, izbūvējot 4m platu un 1,5m dziļu grāvi ar kopējo garumu 120m lietus ūdens novadīšanai. Tas nepieciešams, lai novērstu jaunizbūvēto ēku applūšanas riskus, aizvadot virsūdeņus no blakus esošā zemes gabala.

Palielinās kopējais projekta apjoms un izmaksas

Ņemot vērā veiktās izmaiņas būvprojektā, ir sagatavots lēmumprojekts par kopējo izmaksu palielināšanos - 32 550 211,78 eiro, no tām attiecināmās izmaksas 29 980 144.35 eiro un neattiecināmās izmaksas 2 570 067,43 eiro.

Valsts budžeta dotācijas un Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējuma apjoms projekta ietvaros paliek nemainīgs. Palielinās Ogres novada pašvaldības līdzfinansējums - 26 004 324,53 eiro (attiecināmās izmaksas 23 434 257,10 eiro un neattiecināmās izmaksas 2 570 067,43 eiro).

Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis uzsvēra, ka jaunās skolas un sporta kompleksa būvniecība ir ikviena Ogres novada iedzīvotāja ieguldījums mūsu bērnu nākotnē; tās ir neizmērojamas iespējas daudzpusīgai personības attīstībai, tā ir vieta, kas skolēniem pavērs iespējas studēt jebkurā pasaules augstskolā.

Jāpiebilst, ka šobrīd Ogres Valsts ģimnāzija izvietota vienā ēkā ar Ogres sākumskolu, telpu trūkuma dēļ pēdējos gados mācību kabinetus nācies izveidot, pārbūvējot gaiteņus skolas ēkā. Pēc Ogres Valsts ģimnāzijas pārcelšanās uz jauno ēku, sākumskolā, kurā zināšanas apgūst vairāk nekā 755 audzēkņu,  varēs nodrošināt prasībām atbilstošus apstākļus un papildu skolēnu uzņemšanu.

Deputāti virzīja sagatavoto lēmumprojektu uz domes sēdi 29. jūlijā.