Jauniešiem
Skolēnu līderu programmā arī dalībnieks no Ogres

Programmas ietvaros intensīvu apmācību laikā tās dalībnieki attīstīs savas līderības prasmes, lai nākotnē kļūtu par izciliem līderiem biznesā, politikā, valsts pārvaldē un radošajā sfērā. “Junior Achievement Latvia” šo programmu īsteno jau septīto gadu un tās ietvaros ir apmācīti 78 Latvijas jaunie līderi.

“Līderu programmas mērķis ir radīt visus priekšnoteikumus, lai jauni, talantīgi cilvēki Latvijas attīstībai dotu jaunas idejas un jaudu, veicinot Latvijas izaugsmi un labklājību nākotnē,” saka “Junior Achievement Latvia” vadītājs Jānis Krievāns.

Šogad programmā uzņemti 13 vidusskolas vecuma jaunieši no 13 Latvijas skolām, kuri mērķtiecīgi sevi apliecinājuši žūrijai 2 programmas atlases kārtās. Atlasē tika vērtēti potenciālo dalībnieku sabiedriskie un mācību sasniegumi, mērķtiecība un neatlaidība, gatavība mācīties, komunikācijas prasmes un motivācija dalībai programmā. Šogad programmā uzņemtie dalībnieki:

Nr

Jegors Filimonovs

Ogres tehnikums

2. kurss

Mācību gada laikā programmas dalībnieki apmeklēs meistarklases, biznesa darbnīcas, izstrādās savus projektus un individuāli strādās ar koučiem, attīstotdzīvei noderīgas kompetences un līderības prasmes. Arī šogad ar jauniešiem strādās mentori, sabiedrībā pazīstami līderi no akadēmiskā, publiskā un privātā sektora, piemēram, finansists Ģirts Rungainis, izdevniecības “Dienas Mediji” valdes priekšsēdētājs Edgars Kots, uzņēmēji Guntars Kokorevičs un Aiva Vīksna, akadēmiķis Mārcis Auziņš, kā arī citi nozaru eksperti un izcilnieki.  Līderu programmas apmācība noslēgsies 2021. gada vasaras beigās vairāku dienu ilgā nometnē “Junior Achievement Unlocked 2021”.

“Junior Achievement Latvia” Līderu programma tiek īstenota kopā ar uzņēmumu “Clean R” un programmas satura partneri Rīgas Koučinga skolu.

Par JA Latvia LĪDERU PROGRAMMU

JA Latvia Līderu programma ir biedrības oriģinālprogramma, kas paredzēta vidusskolas vecuma jauniešiem. Šajā vecuma grupā tā ir unikāla līderu sagatavošanas programma, kuru katru gadu absolvēs 10–14 jauno līderu. Patlaban Latvijā nav nevienas līdzvērtīgas līderības izglītības programmas, kas paredzēta tieši vidusskolas vecuma jauniešiem.

JA Latvia Līderu programmas viena cikla ilgums ir viens mācību gads, kura laikā divās kārtās atlasītie potenciālie līderi strādās ar koučiem un mentoriem. Programmā iesaistītie mentori ar savu pieredzi iedvesmos un iedrošinās jauniešus īstenot savu līdera talantu. Savukārt profesionālie Rīgas Koučinga skolas kouči projekta īstenošanas procesā atbalstīs jauniešus un veicinās katra līdera individuālā potenciāla apzināšanos, kā arī palīdzēs saglabāt fokusu uz izvirzītajiem mērķiem. JA Latvia nodrošinās vidi, kas attīstīs un pilnveidos jauniešu līdera kompetences. Programmas noslēgumā katrs jaunais līderis demonstrēs savu izaugsmi paša izstrādāta projekta prezentācijā, kas veidots, aktīvi sadarbojoties ar savu mentoru.

Par JA Latvia

JA Latvia ir Latvijas lielākā izglītības organizācijaar sabiedriskā labuma organizācijas statusu un praktiskās biznesa izglītības eksperts Latvijas skolās. JA Latvia ir viens no 37 Junior Achievement Europe un viens no 123 Junior Achievement Worldwide® tīkla biedriem kopš 1991. gada.

Eiropas Komisijaatzinusi JA Latvia par vienīgo pozitīvo iniciatīvu Latvijā, kas ilgtermiņā un metodiski nodrošina jauniešiem uzņēmējdarbības izglītību.

JA Latvia katru gadu nodrošina Eiropā aprobētu un Latvijas vajadzībām pielāgotupraktiskās biznesa izglītības programmu pieejamību aptuveni 100 000 skolēnu visā Latvijā visos izglītības līmeņos:

• Finanšu pratības ABC — sociālo zinību priekšmeta mācību un metodiskie materiāli 1.–9. klasei.
  • Karjeras izglītības programma ĒNU DIENA 1.–12. klasei.
  • Skolēnu mācību uzņēmumu programma 4.–12. klasei.
  • Līderu programma 10.–12. klasei.
  • Kvalifikācijas celšanas un tālākizglītības programmas skolotājiem.

Informāciju sagatavoja JA Latvia