Sociālā palīdzība Ziņas, jaunumi
Sociālā dienesta telpās atvērtas specializētās darbnīcas pilngadīgām personām ar invaliditāti  15
Logo ansamblis

Lai dotu iespēju pilngadīgām personām ar invaliditāti sevi realizēt un veicinātu šo cilvēku iekļaušanos sabiedrībā, vakar, 12. maijā, Ogres novada Sociālā dienesta telpās Upes prospektā 16, Ogrē, tika atklātas specializētās darbnīcas, kurās ikdienā varēs darboties pilngadīgas personas ar invaliditāti.

Specializētās darbnīcas izveidotas Eiropas Reģionālā fondu finansējuma projekta Nr. 9.3.1.1/19/I/017 “Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plānu īstenošanai Ogres novadā” ietvaros. Cilvēkiem ar invaliditāti būs iespēja attīstīt savas prasmes sveču – ziepju liešanā, rokdarbos, keramikā un kokapstrādē. Kā pastāstīja specializēto darbnīcu vadītāja Zanda Vītola, mērķis ir cilvēkiem ar invaliditāti nodrošināt jaunu iemaņu apgūšanu, veicināt vispārējo uzmanības noturību, kā arī palīdzēt justies noderīgam sabiedrībā.

Atklāšanas pasākumā apmeklētājus uzrunāja Ogres novada Sociālā dienesta vadītāja Sarmīte Ozoliņa, kura uzsvēra, ka par šādu dienu kopā ar dienas centra “Saime” klientiem viņa sapņojusi jau vairāk nekā 10 gadus. Viņa ir gandarīta par Deinstucionalizācijas projektu, kas ir vērsts uz cilvēku ar invaliditāti iekļaušanos sabiedrībā. Šajā pašā dienā Lielvārdē tika atklāts sociālās rehabilitācijas pakalpojumu centrs bērniem ar funkcionālajiem traucējumiem, šobrīd projekta ietvaros Suntažu ielā 2, Ogrē top vēl vairāki sociālie pakalpojumi personām ar īpašām vajadzībām – grupu dzīvokļi, tā dēvētā “atelpas brīža”, rehabilitācijas un dienas aprūpes centra pakalpojumi bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, savukārt Jumpravā šī gada laikā tiks atklātas specializētās darbnīcas, kas paredzētas personām ar garīga rakstura traucējumiem. S. Ozoliņa pateicās visiem iesaistītajiem par paveikto darbu, dāvājot specializētajās darbnīcās jau izgatavotās sveces un keramikas svečturus.

“Ir ļoti liela svētku sajūta, ir noslēdzies viens garš un gana sarežģīts posms, kas vainagojies ar ļoti gaidītu rezultātu. Pirms daudziem gadiem man tas likās gandrīz neiespējama ideja, taču tas ir realizējies. Cilvēki ar īpašām vajadzībām ne vienmēr var strādāt pilnas slodzes algotu darbu, viņiem ir nepieciešams cits darba temps, tādēļ specializētas darbnīcas ir vieta, kur viņiem sevi realizēt,” uzsvēra Z. Vītola.

Pasākumā piedalījās arī Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Dana Bārbale, kura izteica gandarījumu par to, ka ir izdevies daudzu gadu garumā uzkrāto pieredzi īstenot Ogrē. Viņa pateicās visai komandai, kas mērķtiecīgi un saliedēti strādāja, lai īstenotu projektu. .

Sveicēju vidū bija pārstāvji no biedrībām “Cerību spārni”, “Rīgas pilsētas “Rūpju bērns””, kuri snieguši lielu atbalstu, motivāciju, kā arī praktisku pieredzi un zināšanas, lai specializētās darbnīcas ieviestu arī Ogres novadā. Atzinīgus vārdus izteica arī Rīgas plānošanas reģiona pārstāvji un citi viesi.

Darbnīcās aktīva rosība notiks ik dienas. Sabīne Irbēna vada keramikas darbnīcu un ir gandarīta par iespēja šo darbu darīt katru dienu. “Tas man ir kas vairāk par darbu. Šie cilvēki, ar kuriem ikdienā strādāju, ir manas mazās Dieva svētības, kas man ļoti māca dzīvi. Sākotnēji man šķita, ka es viņus mācīšu apgūt jaunas prasmes, taču es tik ļoti no viņiem mācos dzīvi un mīlestību,” atklāja S. Irbēna. Viņa pastāstīja, ka pārsvarā darbnīcā no māla tiek gatavoti sveču, ziepju paliktņi, taču top arī lielformāta darbi, kas jau vasarā vienkopus būs apskatāmi izstādē.

Kā informēja S. Ozoliņa, izgatavotā produkcija šobrīd tiek dāvināta, taču par citiem realizācijas veidiem vēl notiks diskusijas. Iespējams, sadarbībā ar pašvaldību tos varētu izmantot kā reprezentācijas materiālus vai veidot jaunas sadarbības ar kādu sociālo uzņēmumu.

Ogres novada Sociālais dienests aicina ikvienu interesentu uz atvērto durvju dienu 3. jūnijā no plkst. 11.00 līdz 13.00, lai iepazītos ar sociālā dienesta piedāvātajiem pakalpojumiem, tostarp rehabilitācijas kabinetu Lielvārdē un specializētajām darbnīcām.