Satiksme, ceļi Ziņas, jaunumi
Ogresgala cels

Šodien tiks uzsākti būvniecības darbi Ogres novada pašvaldības grants ceļu posmos Ogresgala un Meņģeles pagastos.

Ogresgala pagastā tiks veikta grants seguma ceļa Ogresgals - E22 (Gāršas - Stuģi) pārbūve 1,8 km posmā divās kārtās: I kārta – grants seguma izbūve; II kārta – asfalta seguma izbūve. Darbus veiks SIA “Ceļinieks 01” atbilstoši SIA “Projekts EAE” 2016.gadā izstrādātajam būvprojektam. Ceļa posma pārbūves būvniecības izmaksas ir 487 715,84 eiro.

Meņģeles pagastā tiks veikta grants seguma ceļa B6 pārbūve 7,08 km posmā divās kārtās: I kārta - Menģele (V964) - "Plītes"; II kārta - "Plītes" - "Zvirgzdiņi" ceļa posms (līdz "Krūzas")". Darbus veiks SIA “Saldus ceļinieks” atbilstoši SIA “JOE” 2016. gadā izstrādātajam būvprojektam. Ceļa posma pārbūves būvniecības izmaksas ir 968 580,32 eiro.

Šobrīd ir veikti visi nepieciešamie priekšdarbi un izstrādātas satiksmes organizācijas shēmas. Autovadītāji aicināti pārvietoties saskaņā ar satiksmes organizācijas shēmu un ievērojot ceļa zīmes (satiksmes organizācijas shēmas skatīt pielikumā).

Izstrādājot satiksmes organizācijas shēmas, ir ņemti vērā visi aspekti, lai būvdarbu laikā tiktu nodrošināta transporta kustība pa rekonstruējamo ceļu un transporta, gājēju piekļuve saviem īpašumiem.

Ogres novada pašvaldība aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un ar sapratni uzņemt paredzētos būvdarbus.

Kā jau vēstīts iepriekš, pārbūves darbi tiek īstenoti Ogres novada pašvaldības projekta “Grants ceļu posmu pārbūve Ogres novadā” ietvaros.

Projekta kopējās izmaksas ir 1 529 325.71 EUR, no kurām projekta attiecināmās izmaksas ir 1 316 162.11 EUR. Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) atbalsta finansējums ir 90% no projekta attiecināmo izmaksu summas un  Ogres novada pašvaldības līdzfinansējums ir 10% no projekta attiecināmo izmaksu summas. Projekta neattiecināmās izmaksas sedz Ogres novada pašvaldība.

Projekts tiek īstenots Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākuma “Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos” ietvaros ar ELFLA finansējumu un Ogres novada pašvaldības līdzfinansējumu.

Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē.

NAP un ELFLA logo