Atbalsts Ukrainai Ziņas, jaunumi
9_maijs

Latvijas Republikas Saeima 2022. gada 7. aprīlī Saeima pieņēma likumu “Par Ukrainā cietušo un bojā gājušo piemiņas dienas noteikšanu”.

Likums pieņemts, lai vērstu Latvijas sabiedrības uzmanību uz Krievijas izraisīto karu Ukrainas teritorijā un solidarizētos ar Ukrainas tautu cīņā par Ukrainas valsts suverenitāti, neatkarību un teritoriālo integritāti.

Ar šo likumu 2022. gada 9. maijs par piemiņas dienu noteikts visā Latvijas teritorijā, lai šajā dienā godinātu Krievijas izraisītās militārās agresijas rezultātā cietušos un bojā gājušos Ukrainas civiliedzīvotājus un bruņoto spēku militārpersonas.

Likums noteic, ka 9. maijā gan pie publiskām, gan dzīvojamām ēkām jāizkar Latvijas valsts karogs sēru noformējumā. Šajā dienā Rīgas pils Svētā gara tornī, pie Latvijas Valsts prezidenta rezidences, Saeimas nama un Ministru kabineta ēkas līdzās Latvijas valsts karogam sēru noformējumā novieto Ukrainas karogu.

Likums noteic arī to, ka šogad 9. maijā pašvaldībās netiek rīkoti publiski izklaides un svētku pasākumi, kā arī pašvaldība neizsniedz atļauju publiska pasākuma rīkošanai tās administratīvajā teritorijā.

Pašvaldība ir tiesīga pieņemt lēmumu aizliegt sapulces, gājiena vai piketa norisi, izņemot gadījumu, kad attiecīgās sapulces, gājiena vai piketa veids un mērķis atbilst piemiņas dienas raksturam.

Tāpat likums noteic, ka šogad 9. un 10. maijā aizliegta pirotehnisko līdzekļu izmantošana.

Likums būs spēkā līdz šī gada 11. maijam.