Brīvības ielas pārbūve

Turpinās novembra sākumā uzsāktie Brīvības ielas rekonstrukcijas darbi posmā no Suntažu ielas līdz Rūpnieku ielai.

Ogres novada pašvaldības Komunālās nodaļas vadītājas vietnieks, būvinženieris Elmārs Drātnieks informē, ka šogad Brīvības ielas posmā no Suntažu ielas līdz Rūpnieku ielai plānoti tikai inženierkomunikāciju (lietus ūdens kanalizācija, apgaismes kabeļi, elektrolīnija) ieguldīšanas darbi.

Šogad plānots veikt inženiertīklu ieguldīšanu posmā no Suntažu ielas līdz Rūpnieku ielai un darbi notiks pa inženierkomunikāciju ieguldīšanas trasi. E.Drātnieks skaidro, ka vietās, kur darbi notikuši ceļa braucamajā daļā un ir nofrēzēts asfalts, tranšejas tiks aizbērtas, izveidots šķembu klājums un uzbērts frēzētais asfalts. „Tas būt pagaidu risinājums līdz nākamā gada pavasarim, kad rekonstrukcijas darbi tiks turpināti,” norāda E.Drātnieks.

Brīvības ielas rekonstrukcijas 2. kārtā, t.i., posmā no krustojuma ar Suntažu ielu līdz Rūpnieku ielai paredzēts izbūvēt lietus ūdens kanalizāciju, ielu apgaismojuma infrastruktūru un jaunu brauktuvi ar asfaltbetona segumu, kā arī veloceliņu ar gājēju ietvi, izbūvēt autobusu pieturvietas. Darbi jāpabeidz līdz 2014. gada 1. augustam saskaņā ar Ogres novada pašvaldības un AS „A.C.B.” noslēgto līgumu. Līguma summa ir Ls 462 315 (bez PVN).

Brīvības ielas pārbūve

Darbi tiek veikti ERAF projekta „Transporta infrastruktūras sakārtošana pilsētas centra un apkārtējo teritoriju sasniedzamības uzlabošanai Ogres novadā” 3.6.2.1. aktivitātes „Atbalsts novadu pašvaldību kompleksai attīstībai” ietvaros. Brīvības ielas rekonstrukcijas 1. kārtas darbi posmā Kranciema iela – Suntažu iela 1135 metru garumā tika pabeigti šogad. Par šo darbu veikšanu pašvaldība parakstīja līgumu ar SIA „Ceļdaris”, līguma summa - Ls 873 502. Rekonstruējamā posmā ir ieguldīta lietus ūdens kanalizācija, izbūvēts apgaismojums. Ir izveidota un noasfaltēta ceļa braucamā daļa, izbūvētas sabiedriskā transporta pieturvietas. Uzstādītas barjeras, veikti apzaļumošanas darbi, uzstādītas ceļa zīmes.

Visa projekta attiecināmās izmaksas ir Ls 1 300 000, no kuriem Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums ir 41,76 %, valsts budžeta dotācija 2,25% un pašvaldības budžeta līdzfinansējums 55,99%.

Eiropas Reģionālās attīstības fonda un Eiropas Savienības logo