JSPA logo

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina organizācijas, pašvaldības, jauniešu neformālās grupas un ikvienu, kas vēlas īstenot solidaritātes un brīvprātīgā darba projektus, līdz 2021. gada 5. oktobrim plkst. 13:00 pēc Rīgas laika iesniegt savu projekta pieteikumu Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē “Open calls – Youth”. Interesenti ir aicināti pieteikties projektu darbnīcām 25.-27. augustā, kur JSPA informēs par programmas piedāvātajām iespējām, kvalitātes zīmi vadošās organizācijas lomai un projekta pieteikuma sagatavošanu.

Programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” mērķis ir veicināt solidaritāti un uzlabot jauniešu kompetences, risinot vietējai sabiedrībai aktuālus izaicinājumus. Solidaritātes un brīvprātīgā darba projektu īstenotājiem Latvijā programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” 2. projektu konkursā ir pieejami  631 964 eiro, no tiem 553 545.00 eiro – brīvprātīgā darba projektiem, bet 78 419.00 eiro – solidaritātes projektiem. Jaunieši vecumā no 18 līdz 30 gadiem, kuri vēlas iesaistīties solidaritātes un brīvprātīgā darba aktivitātēs, ir aicināti reģistrēties Eiropas Solidaritātes korpusa datubāzē https://europa.eu/youth/solidarity_lv.

Savukārt, lai organizācijas varētu iesniegt pieteikumus brīvprātīgā darba projekta finansējuma saņemšanai, ir nepieciešams iegūt kvalitātes zīmi vadošās organizācijas lomai. Pieteikumus vadošās organizācijas lomai līdz 2021. gada 13. septembrim var iesniegt Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē https://webgate.ec.europa.eu/web-esc/screen/home. Vēlāk saņemtie pieteikumi tiks izvērtēti, bet JSPA negarantē, ka tie tiks izvērtēti līdz 2021.gada 4. oktobrim.

Lai sniegtu plašāku ieskatu par par stratēģiskās pieejas veidošanu Kvalitātes zīmes vadošās organizācijas lomas saņemšanai, JSPA 25. – 27. augustā organizē mācības, interesenti ir aicināti pieteikties dalībai līdz 20. augusta plkst. 12:00, aizpildot reģistrācijas anketu:  https://forms.gle/eqyhN6AsbAMeDbXC8.

Programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” prioritātes vērstas uz iekļaušanu un dažādību, digitālo transformāciju, vides ilgtspējas un klimata jautājumiem, kā arī dalību demokrātiskajā dzīvē. Tāpat nozīmīga  ir arī veselības veicināšana, profilakse un atbalsts veselības jomā.

Plašāka informācija par “Eiropas Solidaritātes korpuss” programmu, tās projektu konkursiem un dalību tajos ir pieejama www.jaunatne.gov.lv/par-agenturu/programmas-projekti/eiropas-solidaritates-korpuss/. Neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar JSPA Projektu vadības un uzraudzības daļas projektu koordinatoriem.

Informāciju sagatavoja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.

Programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” plānošanas periods no 2021. –  2027. gadam ir turpinājums iepriekšējam programmas posmam, kas ilga no 2018. līdz 2020. gadam. Programma “Eiropas Solidaritātes korpuss” sniedz iespēju jauniešiem vecumā no 18 līdz 30 gadiem iesaistīties solidaritātes aktivitātēs un jauniešiem no 18 līdz 35 gadiem iesaistīties humānās palīdzības aktivitātēs, kas risina sabiedrībai aktuālus izaicinājumus, uzlabo jauniešu kompetences, sekmē sociālo iekļaušanu un Eiropas vērtību stiprināšanu. Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā ministrija par programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” īstenošanu Latvijā, savukārt Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra  nodrošina  programmas ieviešanu.

JSPA darbojas kopš 1999. gada. Tā ir izglītības un zinātnes ministres pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt jauniešu aktivitāti un mobilitāti, līdzdalību jaunatnes brīvprātīgajā darbā, neformālās izglītības un jaunatnes informācijas programmās un projektos, kā arī veicināt jauniešu neformālo izglītību saistībā ar mūžizglītību.

JSPA administrē dažādas starptautiskas un nacionālas programmas: “Erasmus+”; “Eiropas Solidaritātes korpuss”; Eiropas Komisijas informācijas tīklu jauniešiem “Eurodesk”, “eTwinning”, Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmu, Jauniešu garantijas projektu “PROTI un DARI!”.