Jauniešiem
Starpnovadu jauniešu un lēmumpieņēmēju forums “Kopā varam labāk”.
Saite uz fotogaleriju

Kopš 2018.gada septembra Lielvārdes, Ķeguma un Ogres novadi īsteno Erasmus+ strukturētā dialoga projektu “Kopā varam labāk”  (Nr.2018-2-LV02-KA347-002172), kura mērķis ir veicināt jauniešu un lēmumu pieņēmēju dialogu, attīstot jauniešu politisko līdzdalību un izpratni par politiskās līdzdalības veidiem un iespējām Lielvārdes novada, Ķeguma novada un Ogres novada pašvaldībās.

Forumu atklāja atraktīvais vadītājs Gatis Kondrāts (Street Warriors šova vadītājs) un jauniešus un viesus uzrunāja Lielvārdes novada domes priekšsēdētājas vietniece Vita Volonte, pēc tam videorullītī atskatījāmies uz projektā jau īstenotajām aktivitātēm un jaunieši prezentēja savus uzsāktos grupu projektus četrās tēmās – Labdarība, Kultūra, Izglītība/Daugava, Mediji. Lai veicinātu pasākuma dalībnieku iesaisti un izpratni par jauniešu līdzdalību, visiem bija iespēja piedalīties online viktorīnā “Līdzdalība” un iegūt pārsteiguma balviņas.

Dienas otro pusi sākām ar uzmundrinošu āra aktivitāti, ko vadīja aktīvais lielvārdietis Agris Pikšens no biedrības “Visa veida kustība”. Iegūto enerģiju izmantojām, lai tālāk kopā ar moderatoriem darboties grupu darbnīcās par jau aizsāktajām tēmām – Labdarība, Kultūra, Izglītība/Daugava,

Mediji. Uzaicinātie moderatori pārstāvēja projektā iesaistītos novadus un ir cieši saistīti ar izvirzītajām tēmām.

Mediju grupu moderēja lielvārdiete Ilze Skudra (LTV laika ziņu moderatore), Labdarības grupu – ķegumiete Iluta Jansone (Biedrības “Starptautiskais soroptimistu klubs    “Ogre-Ķegums”” valdes locekle /Sertificēts datu aizsardzības speciālists), Izglītības grupu – Artūrs Mangulis (Ogres novada pašvaldība, Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētājs,  domes deputāts), Kultūras grupu – Gatis Kondrāts (pieredzējis pasākumu vadītājs, šova grupas “Street Warriors” vadītājs).

Pēc spraiga un intensīva darba un diskusijām visas grupas paneļdiskusijā prezentēja savas svarīgākās atziņas un rezultātus, ko apkoposim un izmantosim tālākā novadu sadarbībā un projekta mērķu sasniegšanā.

Pasākuma noslēgumā uzstājās viesis Niks Jansons (uzņēmējs, motivators), kas iedvesmas lekcijā jauniešiem sniedza kodolīgas vadlīnijas par galvenajām vērtībām un mērķu nospraušanu un sasniegšanu.

Kā atzina paši jaunieši, izvērtējot pasākumu – visvairāk esot iemācījušies tieši to, ka ir svarīgi un lietderīgi iesaistīties projektos.

PALDIES Lielvārdes novada deputātiem – Vitai Volontei, Edgaram Gribustam, Aivaram Peiseniekam, Jānim Lūsim un Vitai Saleniecei-Šmaukstelei, Ogres novada deputātiem – Artūram Mangulim un Jānim Iklāvam, Ķeguma novada deputātam – Kristapam Rūdem un domes izpilddirektora vietniecei Anetei Tomsonei par piedalīšanos forumā.

Paldies Lielvārdes novada kultūras centram par atbalstu pasākuma organizēšanā!

#KopāVaramLabāk

Informāciju sagatavoja Agnese Vovčenko, projekta "Erasmus+: Jaunatne darbībā Strukturētā dialoga projekts “Kopā varam labāk” (Nr.2018-2-LV02-KA347-002172)" koordinatore

Projekts “Kopā varam labāk” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu.