Suntažu pagasts Pagasti
Suntažos atklāts tirgus laukums, remontēti ceļi, sakārtota Suntažu pils

Jau pagājušajā gadā tika nobruģēts tirdzniecības laukums 785 m2 platībā un izbūvēts apgaismojums. Šogad izbūvētas 12 tirdzniecības letes, kā arī 9 ērti transformējami arhitektoniski augstvērtīgi koka karkasa tirdzniecības paviljoni ar elektrības pieslēgumu, nodrošinot vietu vismaz 21 tirgotājam. Uzstādītie galdi un soliņi laikā starp tirgus dienām pārtop vides objektos. Uzstādīta arī atkritumu urna, konteiners, soliņi atpūtai, bioloģiskā tualete, velosipēdu turētājs un informācijas stends.

Pagastā veikti arī dažādi teritorijas labiekārtošanas darbi – ap Suntažu pagastmāju nomainīts bruģa segums un salabotas ūdens notekas. Mājai “Gundegas” nomainīts jumta segums. Pabeigta pagasta autoceļa A1 pārbūve, kuras ietvaros atjaunots ceļa segums 3 km posmā, no tiem 440 m ir ar melno segumu. Melnais segums 262 m garumā uzklāts arī pagasta autoceļam B22. Grants segums atjaunots pagasta autoceļiem B16 – 1 km garumā, C5 – 0,6 km garumā, B20 – 0,8 km garumā, A2 - 0,6 km. Pagasta pārvalde iegādājusies jaunu, jaudīgu zāles pļāvēju, lai nodrošinātu ātru un kvalitatīvu teritorijas sakopšanu.

Meža attīstības fonda apstiprinājumu un finansiālu atbalstu 700 eiro vērtībā ieguva projekts “Meža dienas 2020”, kura devīze šogad ir ”Meža nozare: skaista ainava un mežsaimniecība ekonomikai". Kopīgiem spēkiem, piedaloties Rīgas reģionālās virsmežniecības Ogres nodaļas mežzinim Jānim Lindem, pašvaldības darbiniekiem, Suntažu vidusskolas audzēkņiem un darbiniekiem, pagasta pārvaldes darbiniekiem, iestādīti trīs dažādu sugu un vainaga formu kokaugi Suntažu muižas parkā.

Suntažu vidusskola intensīvi gatavojās maijā paredzētajam salidojumam “Skolai pilī 100”, kas pulcētu ap 700 bijušo absolventu un skolas darbinieku, taču Covid–19 uzliesmojuma dēļ šis pasākums nevarēja notikt. Salidojums pārcelts uz 2021. gada maiju, kad skola pilī svinēs 101. pastāvēšanas gadu. Šis gads veltīts pils ēkas un apkārtnes labiekārtošanai – Suntažu pils tornī veikts kosmētiskais remonts, nomainīti logi, saremontētas pils kāpnes un izveidota jauna bruģēta taciņa. Valsts svētku laikā un pirms Ziemassvētkiem pils ir skaisti izgaismota. Atjaunots sporta laukuma apgaismojums. Liels izaicinājums bija Suntažu internātskolas pievienošana Suntažu vidusskolai. V. Ancāns atzīmē, ka, pateicoties visu iesaistīto aktīvam darbam, ar šo procesu veiksmīgi tikts galā.

Arī Suntažos dzīvo aktīvi iedzīvotāji. Ar Dzintras Paegles un Andra Lindes labu ideju un aktīvu darbošanos izdota grāmata “Suntaži un suntažnieki vēstures ceļos”, kā arī Suntažu kapos uzcelts piemineklis Pirmajā pasaules karā un Latvijas brīvības cīņās kritušo un bezvēsts pazudušo Suntažu draudzes dēlu piemiņai. Lielās talkas dienā pašvaldības rīkotās akcijas ietvaros pagastā pie estrādes tika iestādītas 10 priedītes.

Šogad suntažnieki aktīvi piedalījušies konkursā “Veidojam vidi ap mums Ogres novadā”, realizēti 4 projekti. Galveno balvu izcīnījis projekts Suntažu vidusskolas angļu valodas kabineta atjaunošanai un labiekārtošanai atbilstoši Lielbritānijas tematikai. Veikta arī Suntažu kapsētas mūra atjaunošana, rožu stādījumu dobes izveide Suntažu pils parka teritorijā, taciņas no šosejas Suntaži – Sigulda līdz Suntažu Represēto piemineklim atjaunošana, kā arī apkārtnes sakārtošana un apzaļumošana. Ievērojot epidemioloģiskos ierobežojumus, Suntažu Kultūras namā un estrādē tika organizēti vairāki koncerti, izrādes, kā arī dažādi veselību veicinoši un sporta pasākumi.