Pagasti Suntažu pagasts
Suntažu vidusskolā īsteno lasīšanas veicināšanas programmu
Saite uz fotogaleriju

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija ir LR Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālās bibliotēkas bērnu literatūras centra īstenota lasīšanas veicināšanas programma, kura Latvijā tika aizsākta jau 2001. gadā. Suntažu vidusskola šajā programmā iesaistījās 2006. gadā. Katrai vecuma grupai ieteiktās grāmatas lasa un vērtē bērni un jaunieši, no 2012. gada arī pieaugušie. Žūrijas dalībnieku uzdevums ir līdz janvāra beigām izlasīt sešas izvēlētās vecuma grupas grāmatas, pēc tam aizpildot elektronisko grāmatu novērtēšanas anketu.

Strādāju Suntažu vidusskolā pirmo gadu, arī žūrijā lasu pirmo reizi, vēlējos uzzināt vairāk par žūrijas darbību mūsu skolā, tāpēc aicināju uz sarunu skolas bibliotekāri Valdu Tuču.

Žūrijai noslēdzoties, janvāra beigās ik gadu lasītāji tiek aicināti piedalīties žūrijas noslēguma pasākumā. Ja sākotnēji šis pasākums Suntažu vidusskolā tika rīkots pa klašu grupām, tad nu jau trešo gadu visi lasīt gribētāji pulcējās vienkopus Suntažu vidusskolas pils zālē, piedaloties tematiskajā pasākumā ar īpašo viesi –  2017. gadā “Ģimenes, kuras lasa” ar Vinniju Pūku un sivēnu (māsas Monta un Katrīna Barkānes), 2018. gadā “Ja es būtu grāmata“ ar Karlsonu (Monta Barkāne) un 2019. gada pasākumā “Lai grāmatas uzbur pasakainu Jauno gadu” ciemos bija ieradies sniegavīrs (bibliotekāre Valda Tuča).

Pasākuma laikā dalībnieki tiek iepriecināti ar dzeju sākumskolas skolēnu izpildījumā un īpašo viesu atjautīgo uzstāšanos. Jāpiebilst, ka šī gada pasākumā 3. klases skolēniem izdevās uzburt pat sniegu, par ko jūsmoja visi klātesošie, jo sniegpārslas ieķērās gan matos, gan plānā kārtā klāja grīdu. Pasākuma otrajā daļā ikviens dalībnieks saņem pateicības rakstus (paldies Andrim Lindem par noformējuma veidošanu) un LNB bērnu literatūras centra un skolas bibliotekāres sarūpētas dāvaniņas.

Patiess prieks, ka lasītāju skaits ir kupls un daudzveidīgs: 2017. gadā žūrijā bija 125 dalībnieki, 2018. gadā grāmatas izlasīja 131 cilvēks un 2019. gadā tie bija 117 lasītāji. Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā Suntažu vidusskolā piedalās kā skolēni, tā arī viņu vecāki un vecvecāki, dalībnieku vidū ir arī skolas darbinieki un skolotāji. Noslēguma pasākumā īpaši tiek cildinātas ģimenes, no kurām žūrijā piedalās visu paaudžu pārstāvji, kā arī jau otro gadu īpaša atzinība tiek izteikta 3. klases skolēniem (audzinātāja Ineta Liepiņa), kuri jau otro gadu žūrijā piedalās pilnā sastāvā - klasē žūrijas grāmatas izlasa visi bērni.

Uz tikšanos 2020. gada žūrijā!

Skolas bibliotekāri Valdu Tuču uzklausīja Kristīne Zobena, Suntažu vidusskolas angļu valodas skolotāja, Vecāku žūrijas 2019 dalībniece.