Ogres novads Vide Ziņas, jaunumi
Ziemassvētku egle uz sarkanas mašīnas

Ogres novada pašvaldība sadarbībā ar atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem aicina iedzīvotājus Ziemassvētku eglītes pēc svētkiem neizmest sadzīves atkritumu konteineros, bet atbrīvoties no tām videi draudzīgākos veidos.

SIA "Ķilupe" no 2. janvāra līdz 31. janvārim nodrošinās eglīšu pieņemšanu bez maksas šķiroto atkritumu savākšanas laukumos Ogrē (Akmeņu iela 43B) un Lielvārdē (Dravnieku iela 9C).

Laukumu darba laiki:

• OGRE, Akmeņu iela 43B (darba dienās no plkst. 10.00 līdz 19.00, brīvdienās un svētku dienās no plkst. 10.00 līdz 16.00)
  • LIELVĀRDE, Dravnieku iela 9C (P, Sv. un svētku dienas – slēgts; O, T. – no plkst. 10.00 līdz 14.00; C. – no plkst. 14.00 līdz 19.00; P, S – no plkst. 10.00 līdz 15.00).

Savukārt Ikšķiles un Tīnūžu pagasta iedzīvotāji no 27. decembra var pieteikt bezmaksas eglītes izvešanu atkritumu apsaimniekotājam “CleanR”. Šis pakalpojums bez maksas tiks nodrošināts līdz 2024. gada janvāra beigām. “CleanR” izveidos speciālu eglīšu maršrutu, iepriekš informējot, kurā dienā egle tiks izvesta. Savukārt, ja iedzīvotāji vēlēsies pieteikt egles izvešanu februārī vai vēlāk, tas tiks nodrošināts par maksu. “CleanR” līdzšinējā pieredze liecina, ka iedzīvotāji no eglītēm atbrīvojas līdz pat maijam.

Pieteikt eglīšu izvešanu var pašapkalpošanās portālā manai.videi.lv, zvanot uz numuru 67111001 vai rakstot uz e-pasta adresi kc@cleanr.lv. Daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem dienu pirms eglīšu izvešanas tā būs jāatstāj blakus sadzīves atkritumu konteineriem, bet privātmāju iedzīvotājiem – jāizliek ārpus teritorijas, kur ierasti tiek izstumti konteineri.

Atgādinām, ka pirms eglītes nodošanas no tās jānoņem visi svētku rotājumi un, ja tā bijusi podā, eglīte no tā jāizņem. “CleanR” pieņems eglītes augstumā līdz 2,5 metriem, bet, ja tā ir lielāka, egle jāsazāģē mazākās daļās.

Informācija sagatavota sadarbībā ar SIA Ķilupe un SIA “CleanR"