Karjeras atbalsts

Ogres Valsts ģimnāzija sadarbībā ar RTU studentu parlamentu šī projekta ietvaros 26.maijā organizēja Tehniskās jaunrades dienas, kurās piedalījās 219 skolēni.

Pasākuma mērķis bija iepazīstināt jauniešus ar profesijām, kuras nepieciešamas, lai varētu darboties tehniskajās, inženiertehniskajās un ķīmijas jomās, kā arī informēt par izglītības iespējām šajās nozarēs. Stāstījuma un 8 praktisku darbnīcu laikā tika rosināta bērnu un jauniešu interesi par tehnisko jaunradi un inženierzinātnēm, kā arī attīstīja to teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas robotikas, mehānikas, elektronikas, ķīmijas u.c. tehnisko disciplīnu, kā arī dabas zinātņu jomā.

Darbnīcās no plkst.10.00 līdz 15.00 Ogres Valsts ģimnāzijā jauniešiem bija iespēja piedalīties un darboties vairākās darbnīcās un uzzzināt par profesijām, kuru pārstāvji var strādāt attiecīgajās nozarēs un izglītības iespējām šajās profesijās, piemēram RTU pārstāvji iepazīstināja ar profesijām, kas saistītas ar arhitektūru, būvniecību (inženieris būvdarbu organizators), automātiku un datortehniku, intelektuālām robotizētām sistēmām, enerģētiku un elektrotehnika, adaptroniku (robotika un CNC operatori, programmētāji), ķīmiju un citām.

Skolēniem bija iespējā piedalīties 8 darbnīcās, kuras bija sadlītas trīs galvenos virzienos (MEHĀNIKA - spageti tiltu konstruēšana, spolmašīnas un zemestrīce; ROBOTIKA UN ELEKTRONIKA - burkānu mednieks, lukturītis, metamais kauliņš; ĶĪMIJA - ķīmiķu zelts un sudraba spoguļi).

Pateicoties šim ESF projekta finansiālajam atbalstam un RTU studentu parlamentam OVĢ skolēni varēja iepazīties ar inženiertehniskajām zinātnēm un ar tām saistītajām profesijām gan teorētiski, gan praktiski.

Pasākums organizēts projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, nr. 8.3.5.0./16/I/001.

Projekta (Nr. 8.3.5.0./16/I/001) kopējais attiecināmais finansējums ir 21 645 410 eiro, tai skaitā Eiropas Sociālā fonda finansējums 18 398 598 eiro un valsts budžeta līdzfinansējums 3 246 812 eiro. Projekts tiks īstenots līdz 2020.gada 31.decembrim.

Valsts izglītības attīstības aģentūra projektu īsteno Eiropas Savienības fondu darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām, profesionālās izglītības kompetenču centriem un Valsts izglītības satura centru.