Ogres novads Sports Ziņas, jaunumi
Zvaigžņu iela 9

Ogres novada pašvaldības domes sēdē 29. septembrī dome pieņēma lēmumu par dzīvokļu atsavināšanas kārtību ēkā Zvaigžņu ielā 9, pie kuras atrodas jaunā klinšu kāpšanas siena “Tornis Ogre”.

Ogres novada pašvaldības dome 2022. gada 31. martā pieņēma lēmumu “Par dzīvokļu īpašumu Zvaigžņu ielā 9, Ogrē, Ogres nov., nepieciešamību sabiedrības vajadzībām”. Lēmums pamatots ar likumā “Par pašvaldībām” noteikto pašvaldības autonomu funkciju realizāciju - veicināt iedzīvotāju veselību dzīvesveidu un sportu - un saistīts ar projekta “Inženierbūves atjaunošana” īstenošanu Zvaigžņu ielā 11, kā rezultātā ir atjaunots ūdenstornis un uz tā izveidota klinšu kāpšanas siena. Veidojot šo mūsdienīgo un videi draudzīgo, publiski pieejamo rekreācijas sporta un aktīvās atpūtas objektu, pašvaldība pieņēma lēmumu atsavināt dzīvokļus blakus šim objektam esošajā ēkā, kas ir avārijas stāvoklī, lai teritoriju sakoptu, funkcionāli pielāgotu paredzētajai darbībai un turpinātu attīstīt.

Pēc pieņemtā domes lēmuma martā minēto dzīvokļu atsavināšanas procesu atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajai kārtībai uzsāka Maksas pakalpojumu izcenojumu aprēķinu un atlīdzības noteikšanas komisija. Par lēmumu tika informēti ēkā esošo dzīvokļu īpašnieki, veikts dzīvokļu vērtējums. Likuma ietvaros trīs dzīvokļu īpašnieki izvēlējušies tādu kompensācijas veidu kā sava īpašuma maiņu pret līdzvērtīgu pašvaldībai piederošu nekustamo īpašumu, bet viens – saņemt naudas kompensāciju īpašuma vērtībā.

Ēka Zvaigžņu ielā 9 ir sliktā tehniskā stāvoklī, to plānots nojaukt, teritoriju sakopt un ierīkot stāvlaukumu, kas nepieciešama pie jaunā sporta infrastruktūras objekta. Komiteju sēdē 22. septembrī Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis informēja, ka, attīstot klinšu kāpšanas sportu, pašvaldība meklē iespējas piesaistīt finanšu līdzekļus jauna projekta īstenošanai, šajā teritorijā izbūvējot klinšu kāpšanas sienu, kas piemērota ziemas apstākļiem, tā nodrošinot iespēju jauniešiem un citiem interesentiem nodarboties ar klinšu kāpšanas sportu visu gadu.

Klinšu kāpšanas siena 20082022