Fona attels

Šodien, 30. jūnijā notikušajā Ogres novada pašvaldības domes ārkārtas sēdē tika pieņemti pašvaldības iekšējie noteikumi “Ukrainas un Latvijas bērnu un jauniešu vasaras nometņu Ogres novadā projektu konkursa nolikums”. Tie nosaka kārtību, kādā tiek piešķirts finansējums bērnu un jauniešu nometņu īstenošanai 2022. gada skolēnu vasaras brīvlaikā.

Šādu nometņu organizēšanas mērķis ir nodrošināt atbalstu Ukrainas bērnu un jauniešu valsts valodas apguvei un psihoemocionālajai labbūtībai, integrējoties ar Latvijas bērniem un jauniešiem, pilnveidojot komunikācijas un saskarsmes prasmes gan latviešu valodas apguves nodarbībās, gan daudzveidīgās radošajās norisēs un aktivitātēs.

Saskaņā ar domes lēmumu un pieņemtajiem noteikumiem Ogres novada Izglītības pārvalde izsludinās atklātu projektu konkursu, kurā kā nometņu organizētāji var pieteikties gan pašvaldības dibinātas iestādes, gan biedrības un nodibinājumi, gan nevalstiskās organizācijas un citas juridiskas personas.

“Šis ir ļoti svarīgs lēmums, lai mūsu un Ukrainas bērni varētu piedalīties nometnēs”, norādīja domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš. “Steidzamības kārtā tas tiek skatīts tādēļ, ka gadījumā, ja lēmums tiktu pieņemts jūlija komiteju un domes sēdē, bērni un jaunieši varētu sākt piedalīties nometnēs tikai no augusta, un vasaras lielākā daļa jau būtu pagājusi.”

Šāda konkursa izsludināšana iespējama, pateicoties valsts sniegtajam finansiālajam atbalstam 613 180 eiro apmērā nepilngadīgu Ukrainas civiliedzīvotāju un Latvijas izglītojamo valsts valodas apguves un psihoemocionālā atbalsta integrācijas nometņu organizēšanu vasaras periodā. Projektu “Atbalsts Ukrainas un Latvijas bērnu un jauniešu nometnēm” īsteno Valsts izglītības satura centrs.

Atbalsta apjoms nometņu organizēšanai pašvaldībām tika piešķirts atbilstoši Ukrainas bērnu un jauniešu skaitam pašvaldībā, pieaicinot attiecīgo pašvaldības administratīvajā teritorijā dzīvojošo bērnu skaitu. Ogres novada pašvaldībai programmas īstenošanai piešķirti 14 643 eiro.