Satiksme, ceļi
Tiks samazināts pārbūvējamo ceļu apjoms Madlienas un Suntažu pagastā

Saskaņā ar Ogres novada pašvaldības domes 2018.gada 18.janvāra lēmumu “Par dalību Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam atbalsta pasākumā “Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos” un pārbūvei izvirzītajiem pašvaldības ceļu posmiem bez cietā seguma” tika apstiprināta dalība valsts un Eiropas Savienības atbalsta pasākumā “Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos” ar projektu “Grants ceļu posmu pārbūve Ogres novadā – II kārta”, kā arī apstiprināts projekta kopējais finansējums - attiecināmo izmaksu summa 1 139 393,44 eiro, publiskā finansējuma apmērs - 1 025 454,09 eiro.

Latvijas Republikas Ministru kabineta 2019.gada 11.jūnija lēmumā noteikts, ka pašvaldībām prioritāri tiek izsniegti aizņēmumi Eiropas Savienības un citas ārvalstu finanšu palīdzības līdzfinansēto projektu īstenošanai, kas nepārsniedz projekta attiecināmo izmaksu kopsummu, tas ir, pašvaldība var lūgt aizņēmumu Valsts kasē tikai attiecināmajām izmaksām.

Finanšu resursu ierobežotas piesaistes iespējas dēļ pašvaldība nevar nodrošināt finansējumu visām projekta neattiecināmo izmaksu pozīcijām, tāpēc tika pieņemts lēmums veikt projekta grozījumus, svītrojot šādas izmaksu pozīcijas:

• Būvprojekta izstrāde Madlienas pagasta autoceļa A1 posmam no P32 līdz iebrauktuvei uz Madlienas vidusskolu, kā arī šī posma pārbūve, būvuzraudzība un autoruzraudzība;
  • Madlienas pagasta autoceļa A1 posmam Aveni-Šušeni pārbūves būvprojekta izstrāde, šī posma pārbūve, autoruzraudzība un būvuzraudzība;
  • Suntažu pagasta autoceļa A1 posma P8-Dambīši pārbūve, autoruzraudzība un būvuzraudzība.

Rezultātā kopējais projekta īstenošanai nepieciešamā finansējuma apjoms veido 1 177 751,75 eiro (ieskaitot PVN), no kura attiecināmās izmaksas ir 1 138 806,69 euro, atbalsta apmērs ir 1 025 454,10 euro, pašvaldības līdzfinansējums ir 113 352,59 euro un neattiecināmās izmaksas ir 38 945,06 euro.

Domes sēdē apstiprinātās izmaiņas tiks iesniegtas Lauku atbalsta dienestam (LAD). Ja LAD saskaņos veiktās izmaiņas, tiks uzsākti projekta ietvaros paredzēto ceļu seguma pārbūves darbi, tikai samazinātos apjomos.

Pievienotās saites