Jumpravas estrādes rekonstrukcija

Pavisam drīz, jau septembrī, tiks uzsākti Jumpravas estrādes rekonstrukcijas darbi.

Ogres novada pašvaldības projektu vadītājs Pēteris Preiss informē, ka projekta mērķis ir atjaunot Jumpravas brīvdabas skatuvi un tai piegulošo teritoriju, uzlabojot uzņēmējdarbības vidi pagastā un kultūras pakalpojumu efektivitāti atbilstoši demogrāfijas izaicinājumiem.

Būvniecības darbi ir sadalīti trīs kārtās.

I kārta – estrādes rekonstrukcija. Estrādes ēkai ir paredzēts demontēt pakāpienus skatuves daļā, demontēt sienu daļas, kā arī demontēt esošās starpsienas un kāpnes. Noliktavas zona ar estrādes skatuves zonu savienota ar eju, projektēta jauna siena, kuru apšūs ar koka dēļu latojumu akustikas vajadzībām. Esošajās telpās, kuras projektētas kā dalībnieku garderobes, paredzēts veikt kosmētisko remontu.

II kārta – kafejnīcas un skatītāju zonas rekonstrukcija. Kafejnīcas daļai tiek veiktas kosmētiska rakstura izmaiņas, nemainot konstruktīvo stāvokli. Telpās tiek paredzēts griestu un sienu kosmētiskais remonts, grīdas seguma materiāla nomaiņa, logu un visu durvju nomaiņa. Skatītāju zonā paredzēts demontēt 15 pēdējās solu rindas, pēc tam apzaļumot šo teritoriju. Atjaunot atlikušos koka solus un to betona balstus, gar solu rindām paredzēts atjaunot kāpnes un izveidot pandusu. Skatītāju zonas pirmā rinda paredzēta cilvēkiem ar īpašajām vajadzībām. Atjaunot laukakmeņu atbalsta sienas skatītāju zonā, kā arī kāpnes.

III kārta – teritorijas labiekārtošana. Teritorijas ziemeļaustrumu daļā aiz estrādes paredzēts izveidot un labiekārtot esošo zaļo teritoriju. Izbūvēt pastaigu takas un jaunu bruģētu gājēju ceļu. Zemesgabala dienvidrietumu pusē tiks izveidots laukums, kur pasākumu laikā novietot pārvietojamās tualetes. Gar celiņiem tiks izvietoti soliņi un atkritumu urnas. Teritorijā projektēti jauni bruģēti celiņi. Autostāvvietas apmeklētājiem netiek projektētas, jo tās pietiekošā skaitā atrodas pie blakus esošās pagasta pārvaldes ēkas. Iebraukšana zemesgabalā paredzēta pa esošo iebraucamo ceļu. Visā teritorijā plānots atjaunot asfalta segumu. Volejbola un basketbola laukumiem plānots atjaunot segumu, veikt laukumu marķējumus. Ap sporta laukumiem plānots izbūvēt sētu, pie basketbola laukuma plānots uzstādīt papildu apgaismojumu. Uz piebraucamā ceļa Z un D pusē uzstādīt manuāli nolaižamu barjeru auto kustības ierobežošanai. Gar teritorijas iebrauktuvēm plānots uzstādīt betona puķupodus.

Jūlijā noslēdzās atklāts konkurss būvdarbu veikšanai objektam “Estrāde” Jumpravas pagastā, kā rezultātā estrādes rekonstrukcijas būvdarbus veiks “Personu apvienība “RTS””.

Pēc lielajām pārmaiņām rekonstruētajā estrādē pasākumus varēs organizēt jau nākamgad maijā.