Tīnūži Dzirnas kadastrs

Šodien, 27. janvārī, Ogres novada pašvaldības domes deputāti vienbalsīgi atbalstīja sagatavotās izmaiņas Ogres novada attīstības programmas 2022.–2027. gadam Investīciju plānā 2022.–2027. gadam, papildinot to ar punktu par “Industriālā parka izveidi Tīnūžu pagastā, Ogres novadā”.

Pašvaldība saņēmusi SIA “MIP” (Manufacturing Industrial Park) vēstuli, kurā uzņēmējs informē par degradētā zemes īpašuma “Dzirnas”, Tīnūžu pagastā, iegādi. SIA “MIP” plāno īstenot projektu “Industriālā parka izveide Ogres novadā”, kura mērķis ir attīstīt industriālo parku infrastruktūru un piesaistīt investorus Vidzemes reģionā, tādejādi mazinot reģionālās attīstības atšķirības un sekmējot cilvēkresursu piesaisti, produktivitātes kāpināšanu un komercdarbības attīstību reģionos. Industriālais parks būs vieta, kur aptuveni 7 – 10 uzņēmumi nodarbosies ar augstas pievienotās vērtības un zināšanu ietilpīgu produktu attīstību un ražošanu, tiks radītas  vairāk nekā 40 darba vietas.

Industriālā parka izbūvei nepieciešamā finansējuma apmērs ir 20 miljoni eiro. EUR: 8 mij. EUR – privātās investīcijas, 12 milj. EUR – Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 3.1. reformu un investīciju virziena “Reģionālā politika” 3.1.1.3. investīcijas “Investīcijas uzņēmējdarbības publiskajā infrastruktūrā industriālo parku un teritoriju attīstīšanai reģionos”.

Lai paredzēto projektu varētu iesniegt Eiropas Savienības finansēšanas programmā, to nepieciešams iekļaut Ogres novada attīstības programmas 2022.–2027. gadam Investīciju plānā.

Uzņēmuma pārstāvis Sandis Šrāders 24. janvārī notikušajā Ogres novada pašvaldības domes Finanšu komitejas sēdē uzsvēra, ka projekta īstenošana ir lieliska iespēja uzņēmējiem sadarboties ar pašvaldību, kā rezultātā ieguvēji būs visi. Viņš kā Ogres novadnieks atzinīgi novērtē novada nemitīgo attīstību, gan iedzīvotājiem, gan uzņēmējiem sniegtajām iespējām, un šis projekts būs vēl viens solis novada izaugsmei.

Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis informēja, ka projekta virzība jau iepriekš ir pārrunāta ar Saeimas iepriekšējā sasaukuma ekonomikas ministru Jāni Vitenbergu un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Artūru Tomu Plešu, kuri atbalstīja ieceres īstenošanu. Arī E. Helmanis uzsvēra būtiskos ieguvumus šī projekta īstenošanas rezultātā – jaunu darba vietu izveide, teritorijas sakārtošana un attīstība, novada kopējā ekonomiskās izaugsmes un uzņēmumu konkurētspējas paaugstināšanās veicināšana.