OVĢ kapsula

Šodien, 4. jūnijā, topošās Ogres Valsts ģimnāzijas ēkas pamatos tika svinīgi iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm, tādejādi dodot startu būvdarbu uzsākšanai šajā objektā, kas atrodas Meža prospektā 17.

Kapsulas iemūrēšanā piedalījās Ogres novada domes vadība, Ogres Valsts ģimnāzijas direktore Inna Zeņkeviča, Ogres novada izglītības konsultatīvās komisijas priekšsēdētājs, Ogres 1. vidusskolas direktors Igors Grigorjevs, kā arī būvuzņēmēja pilnsabiedrības “MMG” vadošā biedra SIA “MONUM” pārstāvji.

Ogres novada domes vadība uzsvēra, ka jaunā Ogres Valsts ģimnāzija būs augsta līmeņa izglītības iestāde, kas skolēniem pavērs iespējas studēt jebkurā pasaules augstskolā. Tā būs vieta, kur pirmajā vietā ir skolēns. Gan skola, gan sporta komplekss būs pieejams ikvienam Ogres novada iedzīvotājam, jo izglītība un sports ir būtiski pašvaldības pakalpojumi.

Klātesošos svētkos sveica arī pilnsabiedrības “MMG” vadošā biedra uzņēmuma SIA “MONUM” valdes loceklis Jānis Sproģis, kurš atzina, ka jaunā Ogres Valsts ģimnāzija ar sporta kompleksu būs viena no modernākajām skolām Latvijā.  Darbs pie projekta izstrādes ir bijis ļoti aizraujošs, projektēšanas procesā bijis jūtams, cik šis projekts ir nozīmīgs Ogres novadam.

Ogres Valsts ģimnāzijas direktore Inna Zeņkeviča pauda prieku par sen lolotā sapņa īstenošanos. “Ogres novads var lepoties ar Ogres Valsts ģimnāzijas absolventiem, kuri ar saviem sasniegumiem Ogres un Latvijas vārdu nes ne tikai Eiropā, bet arī plašajā pasaulē. Jaunā Ogres Valsts ģimnāzijas ēka - jaunajai paaudzei jaunajā Ogres novadā.”

Kā atzina Ogres novada Izglītības konsultatīvas komisijas priekšsēdētājs, Ogres 1. vidusskolas direktors Igors Grigorjevs, projektēšanas procesā tika iesaistīti aptuveni 100 jauniešu un pedagogi, kas sniedza savu ieguldījumu par to, kādai būtu jāizskatās modernākajai skolai Latvijā. “Šajā procesā iesaistījās pedagogi un jaunieši no visām Ogres skolām. Šis ir mūsu veiksmes stāsts.”

Laika kapsulā tika ievietots vēstījums, ko parakstīja Ogres novada domes vadība  un SIA “MONUM” valdes loceklis Jānis Sproģis, Ogres novada suvenīru monēta, nozīmīte ar Ogres novada ģerboni, kā arī laikraksta "Ogres Vēstis Visiem" 4. jūnija numurs, kas liecinās par aktuālākajiem novada notikumiem laikā, kad notikusi ēkas pamatu būvniecība.

Jaunās Ogres Valsts ģimnāzijas būvdarbus pašvaldība ir uzticējusi veikt pilnsabiedrības “MMG” vadošajam biedram SIA “MONUM”. Paredzēts, ka jaunā Ogres Valsts ģimnāzijas ēka durvis vērs 2022. gada rudenī.

Jaunajā skolas ēkā tiks nodrošināts viss mūsdienīga mācību procesa nodrošināšanai; telpas kultūras un mākslas nodaļas, dabaszinātņu nodaļas, svešvalodu nodaļas, sabiedrības un humanitāro zinātņu nodaļas, matemātikas un tehnoloģiju nodaļas vajadzībām. Mācību telpas būs aprīkotas ar informācijas un komunikāciju tehnoloģijām, kā arī digitālajiem mācību līdzekļiem, tostarp 3D printeriem.

Kopējā ģimnāzijas un sporta manēžas platība ir 15 000 m². Mūsdienīgā sporta manēža veidos pilnīgi jaunu sporta infrastruktūru, kas Ogrei kā modernai un attīstītai pilsētai ir būtiska. Jaunā būve veidos ne vien pilsētas tēlu, bet arī uzlabos vietējo iedzīvotāju dzīves kvalitāti, piedāvājot plašas aktīvās atpūtas iespējas. Lai jaunā ēka veiksmīgi integrētos apkārtējā vidē un radītu dabas sajūtu, fasādes risinājumā tiks izmantota bronzas krāsa.

Par projektu:

2018. gada 26. janvārī Ogres novada pašvaldība noslēdza Sadarbības līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par Eiropas Savienības (ES) fonda projekta īstenošanu Nr.8.1.2.0/17/I/008 "Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi Ogres novadā". Projekta ietvaros jau realizētas vairākas aktivitātes, tai skaitā Ogres 1. vidusskolā veikti mācību kabinetu remonti un pārbūve, mācību kabinetu aprīkojuma piegāde, esošo inženiertīklu pārbūve un atjaunošana, LED apgaismojuma izbūve vidusskolas sporta zālē, digitālo mācību līdzekļu iegāde, kā arī izbūvēts un aprīkots āra sporta stadions.

Projekta ietvaros apjomīgākais darbs un attiecīgi arī finansējuma apjoms saistās ar jaunās ģimnāzijas ēkas un tai nepieciešamās sporta infrastruktūras būvniecības īstenošanu. Ēku kompleksā plānots nodrošināt mācību procesu 600 skolēniem.

NAP un ERAF logo
Topošās Ogres Valsts ģimnāzijas ēkas pamatos iemūrē kapsulu