Meņģeles un Mazozolu pagastu pār upi trošu tilta būvniecība tuvojas noslēgumam

2018. gadā Ogres novada pašvaldība piedalījās Latvijas vides aizsardzības fonda administrācijas izsludinātajā projektu konkursā - valsts budžeta programmas “Vides aizsardzības fonds un iemaksas starptautiskajās organizācijās” apakšprogrammas “Vides aizsardzības projekti” vadlīnijā “Dabas un bioloģiskās daudzveidības aizsardzība un saglabāšana” aktivitātē “Īpaši aizsargājamo dabas teritoriju (ĪADT) dabas aizsardzības plānu ieviešana”. 2018. gada jūnijā tika saņemts Latvijas vides aizsardzības fonda administrācijas atbalsts iesniegtā projekta “Dabas un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas un aizsardzības pasākumi īpaši aizsargājamajā dabas teritorijā “Ogres ieleja”” īstenošanai, kā arī Ogres novada pašvaldības dome pieņēma lēmumu piešķirt nepieciešamo līdzfinansējumu.

Trošu tilta un skatu platformas projektēšana tika uzsākta 2018. gada nogalē, to veica SIA “BT Projekts”, 2019. gadā VAS „Latvijas autoceļu uzturētājs” veica piebraucamā ceļa pārbūvi, savukārt iepirkuma rezultātā 2019. gada 14. novembrī ar SIA “Rīgas tilti” tika noslēgts līgums “Trošu tilta pār Ogres upi un skatu platformas Ogres novada Meņģeles pagastā būvniecība”. Līguma ietvaros tiek izbūvēts trošu tilts pāri Ogres upei, kas savienos Meņģeles un Mazozolu pagastu, un skatu platforma Ogres upes krastā, kā arī tiek labiekārtota infrastruktūra šo objektu tuvumā. Līgumcena ir 241 223,81 EUR (bez PVN), Latvijas vides aizsardzības fonds atbalsta projektu 86 243,00 EUR apmērā.

Šobrīd jau ir izbūvēti abi trošu tilta krasta balsti, uzstādīti tilta piloni, samontētās galvenās nesošās sijas un tilta kompozītmateriāla konstrukcijas, uzsākta vanšu uzstādīšana. Paralēli tiek veikta arī skatu platformas būvniecība - izbūvēti balsti un galvenās nesošās tērauda sijas, kā arī izgatavotas platformas kompozītmateriāla konstrukcijas. Darbu izpildes termiņš ir šī gada 15. augusts.

Ogres novada pašvaldība dabas parkā “Ogre ieleja” pēdējo gadu laikā ir īstenojusi vairākus projektus tūrisma infrastruktūras pilnveidošanai un intensīvi turpina iesākto, lai dabas parks un Ogres upe tiktu pilnvērtīgi izmantoti tūrisma jomā, veicinot arī vietējās uzņēmējdarbības attīstību pagastos.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis uzskata, ka šis ir novada lauku teritorijai nozīmīgs projekts. “Mēs sākam veidot trekinga trasi, lai varētu zināmu tūristu un dabas mīļotāju plūsmu novirzīt arī šajā virzienā. Izbūvētais tilts, kas savienos divu Ogres novada pagastu teritorijas, atvieglos iedzīvotāju pārvietošanos un nodrošinās pakalpojumu pieejamību, kā arī veicinās novada pagastu savstarpēju sadarbību un novada līdzsvarotu attīstību.”

Pievienotās saites