Sanāksmes dalībnieki skatās prezentāciju

Turpinot labāko risinājumu meklēšanu Ogres Centrālās bibliotēkas pārbūvei, šonedēļ Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātes 5. kursa students Rūdis Rubenis prezentēja Ogres novada pašvaldības domes un Ogres Centrālās bibliotēkas vadībai aktuālākos risinājumus saistībā ar bibliotēkas plānojumu, izskatu un kopējo tēlu.

Viņš bibliotēku saredz kā mūsdienīgu ēku, taču vēlas akcentēt arī vēsturiskos elementus no laika, kad Ogre bija kūrortpilsēta, pilnībā pārveidojot šo padomju laikā celto smagnējo ēku. Ēkas pārbūves procesā būtu svarīgi saglabāt priekšā esošos kokus un zaļo zonu, tādēļ piebūve tiktu virzīta uz ēkai otrpus esošā meža pusi. Tajā dominētu stikls un caurredzamība, lai no ielas bibliotēka uzrunātu cilvēkus. Bibliotēka būtu jāveido ne vien kā vieta, kur doties pēc grāmatām, bet arī kā tāds neliels kultūras centrs. Tāpēc ēkā jābūt arī konferenču zālei, publisku pasākumu organizēšanas telpām. Izvietojumu topošais arhiktekts saskaņojis ar bibliotēkas personālu, lai pilnīgāk izprastu šī brīža trūkumus un vajadzības.

Pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis atzinīgi novērtēja veiksmīgi atrasto bibliotēkas ieejas risinājumu. Ja līdz šim īsti nav saprotama ieeja ēkā un tā neuzrunā cilvēkus, tad R. Rubeņa piedāvātajā pārbūves plānā ieejas mezgls ir vērsts uz Brīvības ielas promenādi. To veido plaša terase un stiklota ieeja, kas ļauj iedzīvotājiem jau nedaudz pavērties ēkas iekšienē. Tāpat viņš uzslavēja autostāvvietu risinājumu, taču ieteica tomēr tās veidot vēl lielākā skaitā, jo bibliotēka kalpošot arī kā dažādu pasākumu organizēšanas vieta.

Arī priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš pauda pozitīvu nostāju par ēkas ieejas mezgla potenciālo risinājumu, tomēr viņš aicināja stikloto priekštelpu veidot lielāku. Ņemot vērā, ka bibliotēkā notiek daudz pasākumu, par kuriem iedzīvotāji, ejot garām ēkai, pat nenojauš, tad priekštelpa varētu kalpot tieši publisku pasākumu rīkošanai. Tādējādi tiktu uzrunāti ne vien grāmatu lasītāji, bet arī kultūras baudītāji.

Bibliotēkas direktore Jautrīne Mežjāne bija patīkami pārsteigta par R. Rubeņa piedāvātajiem risinājumiem, vēlreiz aicinot tikties ar bibliotēkas personālu, lai parādītu arī viņiem šo ideju.

Kā iepriekš vēstījām, 15. maijā Ogrē viesojās kultūras ministre Dace Melbārde, apmeklējot Ogres Centrālo bibliotēku un piedaloties diskusijā par pilsētas bibliotēkas ēkas nākotni.  Runājot ar iedzīvotājiem, tapa skaidrs, ka viņu vēlme ir bibliotēkas ēku redzēt tajā pašā vietā, kur tā ir šobrīd.

Lai rastu iespējami labākos risinājumus esošās bibliotēkas ēkas paplašināšanai vai jaunas ēkas būvniecībai, E. Helmanis aicināja iesaistīties topošos arhitektus ar savas vīzijas izstrādi.