Brīvības ielas pārbūve

ERAF projekta „Transporta infrastruktūras sakārtošana pilsētas centra un apkārtējo teritoriju sasniedzamības uzlabošanai Ogres novadā” 3.6.2.1. aktivitātes „Atbalsts novadu pašvaldību kompleksai attīstībai” ietvaros divās kārtās plānots veikt Brīvības ielas rekonstrukcijas darbus no krustojuma ar Kranciema ielu līdz Rūpnieku ielai.

Par projekta 1. kārtas būvniecības darbiem (posmā no krustojuma ar Kranciema ielu līdz Suntažu ielai) pašvaldība 2012. gada 26. jūnijā noslēdza līgumu ar SIA „Ceļdaris”. Līguma termiņš ir 2013. gada 30. jūnijs. Darbi tika uzsākti pagājušajā gadā un šobrīd tiek turpināti.

Rekonstruējamā posmā ir ieguldīta lietusūdens kanalizācija, tuvākajā laikā tiks pabeigta apgaismojuma izbūve. Ir izveidota ceļa pamatne, viena daļa asfalta seguma pilnībā pabeigta, atlikušajā daļā ir uzklāta asfalta seguma pirmā kārta. Asfalta virskārtu atlikušajā posmā no Klusās ielas līdz krustojumam ar Kranciema ielu plānots uzklāt šonedēļ. Nedēļas beigās, 31. maijā, asfaltēšanas darbi plānoti Brīvības ielas un Kalna prospekta krustojumā. Darbi tiks veikti pēc pl.22, varētu būt nelieli satiksmes ierobežojumi.

Pēc asfaltēšanas darbiem uzņēmums pabeigs izbūvēt iebrauktuves uz privātīpašumiem un autobusu stāvvietas. Atlicis uzstādīt barjeras – kad tas tiks izdarīts, tiks pabeigti arī bruģa ieklāšanas darbi gājēju un veloceliņā, tiks veikti apzaļumošanas darbi, uzstādītas ceļa zīmes.

Būvniecības 2. kārtā  no krustojuma ar Suntažu ielu līdz Rūpnieku ielai paredzēts izbūvēt lietusūdens kanalizāciju, ielu apgaismojuma infrastruktūru un jaunu brauktuvi ar asfaltbetona segumu, kā arī veloceliņu ar gājēju ietvi.

Darbu 2. kārtas projekts ir akceptēts būvvaldē un tuvākajā laikā tiks izsludināts iepirkums būvdarbiem.

Šī projekta attiecināmās izmaksas ir Ls 1 300 000, no kuriem ERAF finansējums ir 41,76 %, valsts budžeta dotācija 2,25% un pašvaldības budžeta līdzfinansējums 55,99%.

Eiropas Reģionālās attīstības fonda un Eiropas Savienības logo