KPFI logo

Jau ziņots, ka 2011. gada 18. februārī Ogres novada pašvaldība, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Vides investīciju fonds parakstīja līgumu par projekta “Energoefektivitātes paaugstināšana Ogres novada pašvaldības ēkās 2” īstenošanu, piesaistot Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta līdzekļus.

Projekta ietvaros renovācijas darbi notiek Jaunogres vidusskolas ēkā, Ogres basketbola skolas ēkā, pašvaldības aģentūras „Dziednīca” ēkā un Ogres novada pašvaldības administrācijas ēkā.

Jaunogres vidusskolā darbus veic SIA “Reaton, Ltd”. Ir pabeigta pamatu siltināšana, pagraba pārseguma siltināšana un logu aiļu siltināšana, nomainītas spuldzes uz energoefektīvām LED spuldzēm. Nobeigumam tuvojas ēkas fasādes apdares darbi un turpinās jumta siltināšana. Darbu izpildes termiņš – 17. septembris.

Ogres basketbola skolā darbus veic SIA “LC Būve”. Ir pabeigti ēkas jumta siltināšanas darbi, arī apkures sistēmas sakārtošanas ir praktiski pabeigta, turpinās ventilācijas sistēmas sakārtošana un ēkas fasādes siltināšanas un apdares darbi. Darbu izpildes termiņš - 10. septembris.

P/a “Dziednīca” ēkai saskaņā ar tehnisko projektu jāveic pamatu, pagraba griestu, puspagraba, fasāžu un jumta siltināšana, saules kolektora, akumulācijas tvertnes un siltumsūkņa uzstādīšana, kā arī jāsakārto ventilācijas sistēma. Darbus veic SIA “YIT Celtniecība”. Šobrīd tiek siltināts ēkas jumts, nākamnedēļ paredzēts montēt logus. Darbu izpildes termiņš - 10. oktobris.

Ogres novada pašvaldības administrācijas ēkā strādā komandītsabiedrība “ULRE un partneri”. Ir pabeigti lietus notekūdeņu un siltumtrases rekonstrukcijas darbi, tiek veikta līdzšinējās apkures un ventilācijas sistēmas, kā arī logu demontāža, ir uzsākta jaunu logu montāža.

Administrācijas ēkai paredzēta ari fasādes un jumta siltināšana. Turpinās arī garāžu ēkas renovācijas darbi. Darbu izpildes termiņš – 23. oktobris.

Saskaņā ar finansējuma līgumu projekts jāīsteno ne vēlāk kā līdz 2012. gada 1. decembrim. Plānots, ka projekta rezultātā CO2 emisijas tiks samazinātas par 457.49 tonnām gadā, siltumenerģijas un elektroenerģijas patēriņš ēkās vidēji samazināsies par 51,5%. Projektu finansē Klimata pārmaiņu finanšu instruments (75 %) un Ogres novada pašvaldība (25%).