Ogres novads Izglītība
OVĢ jauna

Ogres Valsts ģimnāzijas būvniecībā tiek pārvarētas grūtības, lai 2023. gada sākumā jauno ģimnāzijas skolas un sporta ēku pabeigtu un nodotu ekspluatācijā. Skolas pilnīga aprīkošana ar mēbelēm un iekārtām ilgs līdz pavasarim, tomēr atsevišķas telpas – skolēnu pašpārvaldes telpu, aktu zāli un dažas sporta telpas – jaunieši varēs iedzīvināt jau agrāk. Pilnvērtīgas mācības jaunajās skolas telpās sāksies pēc pilnīgas ēku aprīkošanas.

Būvniecības darbus apgrūtina sagādes problēmas

Skolas un sporta ēku ir paredzēts nodot ekspluatācijā 2023. gada sākumā. Iepriekš bija plānots, ka ēku nodos ekspluatācijā 2022. gada novembrī. Kavēšanos radījušas materiālu un iekārtu piegādes problēmas. Būvuzņēmējs jau ilgstoši nevarēja saņemt ventilācijas un gaisa rekuperācijas iekārtas, jo trūka to komplektējošās detaļas iekārtu ražotnē. Secīgi kavējas gan šo iekārtu montāža, gan saistīto iekārtu pieslēgšanas un apsaistes darbi un telpu apdares darbi. Kavējas arī fasādes apdares materiāla ražošana un piegāde objektā skolas un sporta ēkas dienvidu fasādei. Jāuzsver, ka laikapstākļi neietekmēs fasādes montāžas darbu veikšanu. Tiklīdz materiāli būs pieejami, tie tiks piegādāti, un uzsāksies to montāža darbi.

Šobrīd atlikušie būvniecības darbi ir centrālās fasādes abu ēku apdares materiāla piegāde un montāža, ventilācijas iekārtu montāža, apsaiste un palaišana, iekšējo apdares darbu pabeigšana, bruģēšanas darbu pabeigšana, visu atzinumu par ēku gatavību saņemšana un ēku kadastrālā uzmērīšana un nodošana ekspluatācijā.

Pēc ēkas nodošanas ekspluatācijā sāksies tās aprīkošana

Pēc ēkas pieņemšanas ekspluatācijā notiks ēku aprīkošana ar nepieciešamo mēbelējumu un aprīkojumu saskaņā ar skolas un sporta ēku interjera projektiem. Lai to veiktu, Ogres novada pašvaldība visu nepieciešamo iegādes apjomu ir sadalījusi vairākos iepirkumos. Šobrīd turpinās iepirkumu procedūras, notiek iesniegto piedāvājumu vērtēšana. Līgumi par aprīkojuma un mēbeļu iegādi tiks slēgti decembra sākumā. Paredzams, ka mēbeļu, iekārtu piegāde un uzstādīšana notiks pakāpeniski 3 – 4 mēnešu laikā. Skolas un sporta ēka pilnā apjomā būs aprīkotas 2023. gada pavasarī, kad savās telpās varēs uzņemt Ogres Valsts ģimnāzijas skolēnus, darbiniekus un viesus.

Skolēni ēkās ienesīs skolas gaisotni

Skola sākas ar skolēniem un skolas darbiniekiem. Lai iespējami drīz iedzīvinātu Ogres Valsts ģimnāzijas jaunās mājas, pēc ēku nodošanas ekspluatācijā jaunieši varēs izmantot atsevišķas to telpas. Skolēnu pašpārvaldes telpās varēs kalt jauniešu projektu un attīstības plānus, aktu zālē un atsevišķās sporta arēnas telpās drīkstēs norisināties interešu izglītības programmas. Kopā tiks sperts vēl viens solis pretī skolas vīzijai: “Ilgtspējīga izglītība, kas pedagogu, vecāku un sabiedrības mijiedarbībā veicina skolēnu individuālās intereses pētniecībā, zinātnē, radošajā darbībā un sabiedriskajās aktivitātēs, kā arī attīsta vispusīgu, emocionāli inteliģentu un karjeras izvēlē motivētu personību.”

OVG_buvnieciba_17112022