Ogresgala pagasts Projekti
Turpinās Ogresgala hipodroma labiekārtošana

Ogres novada pašvaldības ainavu arhitekte Senija Smiltniece informē, ka jau ir veikta krūmāju un apauguma novākšana Ogres upes piekrastē, koku sakopšana virs apmetnes vietām, norobežojošu margu, ģērbtuvju, solu, trīs vaļēja tipa koka nojumju un trīs inventāra žāvēšanas konstrukciju uzstādīšana, kā arī ir izvietoti laukakmeņi ar speciāli ieurbtiem metāla āķiem laivu piesiešanai. Pamazām tiek ierīkots koka rotaļu laukums, kurā būs arī īpaša šķēršļu trase, kā arī tiks izveidotas četras ugunskuru vietas, uzstādītas atkritumu urnas un novietota jauna bioloģiskā tualete. Atpūtniekiem būs pieejami divi informācijas stendi, vienā no tiem būs norādīta informācija par teritorijas lietošanas nosacījumiem un tūrisma iespējām Ogres upes piekrastē, bet otrais - izzinošais stends par floru un faunu Ogres upes piekrastē. Teritorijā tiks uzstādīta arī videonovērošana.

Jāatzīmē, ka jau jūlijā teritorijā tika veikta apgaismes ķermeņu maiņa un tā tiek apgaismota konkrētos laika periodos - apgaismojums ieslēdzas līdz ar krēslas iestāšanos un izslēdzas plkst.1.00 naktī, savukārt plkst.5.00 no rīta tas atkal ieslēdzas un darbojas līdz rīta gaismai. Pie atsevišķiem balstiem ir nodrošinātas elektroapgādes rozetes.

S.Smiltniece uzsver, ka galvenais projekta ieguvums ir Ogres novada ūdens tūrisma pakalpojumu tīklojuma attīstības veicināšana, kā arī vides pieejamības un aizsardzības uzlabošana. “Liels prieks, ka jau šobrīd teritorijā izvietotās nojumes aktīvi izmanto gan iedzīvotāji, gan viesi. Pēc projektā paredzēto aktivitāšu īstenošanas teritorija tiks sakārtota, nodrošinot nepieciešamo infrastruktūru ūdens tūristiem, kā arī tā būs lieliska atpūtas vieta.”

“Mēs pamazām cenšamies sakārtot pagasta teritoriju, tāpēc no sirds priecājos, ka tika atbalstīts projekts, kas paredz Ogresgala bijušā hipodroma sakopšanu un labiekārtošanu. Tas patiesi ir laba komandas darba rezultāts, īpašs paldies ir jāsaka Ogres novada pašvaldības ainavu arhitektei Senijai Smiltniecei. Kad uzzinājām par atbalstu projekta īstenošanai, kopā ar pagasta iedzīvotājiem pavasara talkas ietvaros uzsākām upes malas attīrīšanu no krūmiem un sausajiem kokiem, tādējādi atvieglojot darbu uzņēmējiem. Informatīvu pasākumu ietvaros Dabas aizsardzības pārvaldes speciālista vadībā tuvāk tika iepazīti upes un piekrastes iemītnieki,” atzīmē Ogresgala pagasta pārvaldes vadītāja Ilze Čiščakova.

Ogresgala bijušais hipodroms jeb pļava atrodas aiz Ogresgala pamatskolas Rankas un Ogres upes krastos. Lai veicinātu šīs teritorijas labiekārtošanu, Ogres novada pašvaldības dome pieņēma lēmumu par dalību ar līdzfinansējumu Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) izsludinātajā projektu konkursā ar projektu “Publiski pieejamās ūdens tūristu apmetnes vietas drošības un vides pieejamības pakalpojumu paaugstināšana Ogresgala pagastā”. Šī gada 20.februārī projekts tika apstiprināts.

Projekta mērķis ir veikt aktivitātes Ogres upes piekrastē, kas veicinās ūdens tūrisma jomas attīstību, paaugstinot vides pieejamības un kvalitātes piedāvājumu, samazinot nekontrolētas atpūtas iespējamību un vides degradāciju. Projekta ietvaros paredzamās aktivitātes nodrošinās dažāda vecuma tūristu rekreācijas pakalpojumu pieejamību, kā arī tiks veicināta visa reģionālā attīstība un apkārtējās vides aizsardzība, paaugstinot ekoloģisko līdzsvaru un ekoloģisko pakalpojumu pielāgošanu pieaugošam rekreācijas pieprasījumam starpnovadu ietvarā.

Projekta “Publiski pieejamās ūdens tūristu apmetnes vietas drošības un vides pieejamības pakalpojumu paaugstināšana Ogresgala pagastā” kopējās izmaksas ir 55 000 eiro, no kuriem 38 500 eiro tiek finansēti no LVAF, bet 16 500 eiro ir Ogres novada pašvaldības līdzfinansējums. Projekta īstenošanas laiks ir šī gada 30. oktobris.

Pievienotās saites