Turpinās projekta “Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plānu īstenošanai Ogres novadā” ietvaros veicamie būvdarbi Suntažu ielā 2, Ogrē

Eiropas Reģionālās attīstības fonda specifiskā atbalsta mērķa 9.3.1.1. pasākuma “Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plānu īstenošanai” ietvaros Ogres novada pašvaldība īsteno projektu “Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plānu īstenošanai Ogres novadā”. Projekta mērķis ir sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūras izveide un attīstība Ogres novada pašvaldībā.

Projekts tiek īstenots saskaņā ar Deinstitucionalizācijas plāna 2017- 2020.gadam rīcības plānu, kas paredz Ogres novada pašvaldībā šādas aktivitātes Suntažu ielā 2:

1. Izveidot grupu dzīvokļa pakalpojuma (ar diennakts personāla atbalstu) infrastruktūru ar 10 vietām, kopumā 10 personām ar garīga rakstura traucējumiem;
  2. Izveidot “atelpas brīža” pakalpojuma infrastruktūru ar 3 vietām, kopumā 12 personām ar garīga rakstura traucējumiem;
  3. Izveidot sociālās rehabilitācijas pakalpojuma infrastruktūru 63 bērniem ar funkcionāliem traucējumiem;
  4. Izveidot dienas aprūpes centra pakalpojuma infrastruktūru ar 10 vietām, kopumā 20 bērniem ar funkcionāliem traucējumiem.

Projekta kopējās attiecināmās izmaksas sastāda 4 015 257.00 no kuriem 1 732 647.36 EUR ir Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansējums, 64 646.01 EUR ir valsts budžeta dotācija pašvaldībām, 408 738.68 EUR ir valsts budžeta finansējums un 1 809 224.95 EUR ir pašvaldības finansējums.

Pašlaik notiek būvdarbi Suntažu ielā 2, Ogrē, kurus veic Personu apvienība “RTS”. Būvobjektā autoruzraugs ir SIA “REM PRO” un būvuzraugs SIA “Latvijas būvuzraugs”.

Būvdarbi Suntažu ielā 2, Ogrē ir sadalīti divās kārtās – 1.kārta attiecās uz esošās ēkas pārbūvi (paredzēta telpu pārbūve un labiekārtošana, fasādes un cokola siltināšanā, logu un durvju nomaiņa, jumta nomaiņa, elektrības, apkures un ventilācijas sistēmu izbūve, kā arī kanalizācijas un ūdensapgādes pārbūve, bez tam arī paredzēta teritorijas labiekārtošana ap esošo ēku ar atbilstošo infrastruktūru) un 2. kārta attiecas uz jaunbūves būvniecību (pamatu, karkasa jumta izbūve, telpu labiekārtošana, jaunu komunikāciju izbūve, kā arī teritorijas apkārt jaunbūvei labiekārtošana ar nepieciešamo infrastruktūru).

Projekta ietvaros ir piegādāts un uzstādīts par aprīkojums un iekārtas, kā arī mēbeles specializētajām darbnīcām un Dienas centram Upes prospektā 16, Ogrē. Projekta ietvaros ir izveidotas specializētās rokdarbu, sveču/ziepju, keramikas un kokapstrādes darbnīcas, kā arī labiekārtot Dienas centru pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem.