Attīstība Ziņas, jaunumi Projektu jaunumi
Pašvaldības ģērbonis
Logo

Eiropas Reģionālās attīstības fonda specifiskā atbalsta mērķa 9.3.1.1. pasākuma “Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plānu īstenošanai” ietvaros 2019. gada 1.novembrī Centrālā finanšu un līguma aģentūra un Ogres novada pašvaldība ir noslēgušas vienošanos par projekta “Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plānu īstenošanai Ogres novadā” īstenošanu.

Projekta kopējais mērķis ir sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūras izveide un attīstība Ogres novada pašvaldībā.

Projekts tiks īstenots saskaņā ar Deinstitucionalizācijas plāna 2017- 2020.gadam rīcības plānu, kas paredz Ogres novada pašvaldībā šādas aktivitātes:

1) Izveidot grupu dzīvokļa pakalpojuma (ar diennakts personāla atbalstu) infrastruktūru ar 10 vietām, kopumā 10 personām ar garīga rakstura traucējumiem Ogres novadā - Suntažu iela 2, Ogre;

2) Izveidot “atelpas brīža” pakalpojuma infrastruktūru ar 3 vietām, kopumā 12 personām ar garīga rakstura traucējumiem Ogres novadā - Suntažu iela 2, Ogre;

3) Izveidot dienas aprūpes centra pakalpojuma infrastruktūru ar 12 vietām, kopumā 24 personām ar garīga rakstura traucējumiem Ogres novadā - Upes prospekts 16, Ogre;

4) Izveidot specializēto darbnīcu pakalpojuma infrastruktūru ar 24 vietām, kopumā 30 personām ar garīga rakstura traucējumiem Ogres novadā - Upes prospekts 16, Ogre;

5) Izveidot sociālās rehabilitācijas pakalpojuma infrastruktūru 63 bērniem ar funkcionāliem traucējumiem Ogres novadā - Suntažu iela 2, Ogre;

6) Izveidot dienas aprūpes centra pakalpojuma infrastruktūru ar 10 vietām, kopumā 20 bērniem ar funkcionāliem traucējumiem Ogres novadā - Suntažu iela 2, Ogre.

Projekta plānotie iznākuma rādītāji:

- projekta ietvaros tiks izveidotas arī 11 sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu vietas bērniem ar funkcionāliem traucējumiem.

- Izveidoto un/vai labiekārtoto vietu skaits sabiedrībā balstītu pakalpojumu sniegšanai personām ar garīga rakstura traucējumiem - 49 vietas.

Projekta kopējās attiecināmās izmaksas sastāda 4 015 257.00 no kuriem 1 732 647.36 EUR ir Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansējums, 64 646.01 EUR ir valsts budžeta dotācija pašvaldībām, 408 738.68 EUR ir valsts budžeta finansējums un 1 809 224.95 EUR ir pašvaldības finansējums.

Pašlaik notiek būvdarbi Suntažu ielā 2, Ogrē, kurus veic Personu apvienība “RTS”. Būvobjektā autoruzraugs ir SIA “REM PRO” un būvuzraugs SIA “Latvijas būvuzraugs”.

Būvdarbi ir sadalīti divās kārtās – 1.kārta attiecās uz esošās ēkas pārbūvi (paredzēta telpu pārbūve un labiekārtošana, fasādes un cokola siltināšanā, logu un durvju nomaiņa, jumta nomaiņa, elektrības, apkures un ventilācijas sistēmu izbūve, kā arī kanalizācijas un ūdensapgādes pārbūve, bez tam arī paredzēta teritorijas labiekārtošana ap esošo ēku ar atbilstošo infrastruktūru) un 2. kārta attiecas uz jaunbūves būvniecību (pamatu, karkasa jumta izbūve, telpu labiekārtošana, jaunu komunikāciju izbūve, kā arī teritorijas apkārt jaunbūvei labiekārtošana ar nepieciešamo infrastruktūru).

Projekta ietvaros ir piegādāts un uzstādīts par aprīkojums un iekārtas, kā arī mēbeles specializētajām darbnīcām un Dienas centram Upes prospektā 16, Ogrē. Projekta ietvaros ir izveidotas specializētās rokdarbu, sveču/ziepju, keramikas un kokapstrādes darbnīcas, kā arī labiekārtot Dienas centru pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem.

Projekta kopējais finansējums 4 058 257.00 EUR.