Turpinās projekta “Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi Ogres novadā” ieviešana

Līdz šim projekta ietvaros jau realizētas vairākas aktivitātes, tai skaitā Ogres 1. vidusskolā veikti mācību kabinetu remonti un pārbūve, mācību kabinetu aprīkojuma piegāde, esošo inženiertīklu pārbūve un atjaunošana, LED apgaismojuma izbūve vidusskolas sporta zālē, digitālo mācību līdzekļu iegāde, kā arī izbūvēts un aprīkots āra sporta stadions.

Projekta ietvaros apjomīgākie darbi un attiecīgi arī finansējuma apjoms saistās ar Ogres novada pašvaldībai tik svarīgās jaunās ģimnāzijas ēkas un tai nepieciešamās sporta infrastruktūras būvniecības īstenošanu. Minētajā ēku kompleksā plānots nodrošināt mācību procesu 600 izglītojamajiem. Jau informējām, ka šī gada 17. aprīlī tika noslēgts līgums ar pilnsabiedrību “MMG”, kas konkursa kārtībā ieguva tiesības veikt ģimnāzijas ēkas un tās sporta ēkas projektēšanu un būvniecību. Šobrīd turpinās būvprojekta izstrādes darbi, lai jau nākamā gada sākumā varētu sākties skolas un sporta ēkas būvniecības darbi.

Sadarbojoties ar Ogres novada būvvaldi, izglītības un sporta iestāžu pārstāvjiem, būvuzņēmējs izstrādā divus būvprojektus - atsevišķi skolas ēkai un sporta ēkai. Šobrīd paredzēts, ka ēkas būs savstarpēji savienotas. Skolas ēkai ir paredzēti trīs stāvi - pirmajā stāvā būs izvietots plašs vestibils, aktu zāle, bibliotēka, kā arī dabaszinību mācību priekšmetu auditorijas un pedagogu telpas. Otrajā stāvā atradīsies matemātikas, tehnoloģiju, humanitāro un sociālo zinātņu mācību klases. Savukārt trešajā stāvā, lai nedaudz nošķirtu no skolas aktīvās ikdienas dzīves, atradīsies sociālais pedagogs, psihologs, karjeras konsultants, kā arī ēkas tehniskās telpas.

Gan pirmajā, gan otrajā stāvā skolas un sporta ēkas būs savienotas. Pirmajā stāvā tās savienos ēdināšanas bloks, lai kafejnīcas pakalpojumus sporta halles vajadzībām varētu izmantot arī ārpus skolas darba laika.

Sporta hallē ir paredzēta atsevišķa ieeja ar palīgtelpām skatītājiem un sportistiem. Būs pieejamas gan stacionārās, gan pārvietojamās tribīnes, kopumā nodrošinot vietu līdz pat 1500 skatītājiem. Sporta kompleksa pamatā ir Starptautiskās federācijas prasībām izbūvēta vieglatlētikas arēna - 4 apļveida un 6 sprinta skrejceliņi, sektori tāllēkšanai, augstlēkšanai, kārtslēkšanai un lodes grūšanai. Savukārt arēnas vidū atradīsies basketbola laukums ar papildus treniņu laukumiem, kas būs piemērots arī florbolam, rokas bumbai un volejbolam. Tāpat pirmajā stāvā atradīsies telpas cīņas treniņiem, ģērbtuves. Savukārt otrajā stāvā tiks izvietota trenažieru zāle, horeogrāfijas zāle un vingrošanas nodarbību zāle.

Ēkas apkārtnē paredzētas trīs autostāvvietas - attiecīgi skolas ēkas un sporta ēkas vajadzībām, kā arī apmeklētājiem pasākumu laikā. Starp ēkām tiks izbūvēts pagalms, kuru varēs izmantot gan kā rekreācijas zonu, gan pasākumiem. Atsevišķa projekta ietvaros tiks projektēts un izbūvēts Meža prospekta posms gar jauno skolas un sporta ēkas fasādi.

Paredzams, ka jaunā skolas un sporta ēka savas durvis varētu vērt 2022. gada septembrī.

NAP un ERAF logo