Atbalsts Ukrainai Ziņas, jaunumi
Ukrainas Neatkarības dienā Ogre pauž atbalstu Ukrainai

24. augusts ir Ukrainas Neatkarības diena. Tieši pirms pusgada, 24. februārī, Krievija iebruka Ukrainā un uzsāka plaša mēroga karadarbību šajā valstī.

Paužot solidaritāti Ukrainas tautai un atbalstot Ukrainu cīņā pret agresorvalsti Krieviju, cīņā par savas valsts neatkarību un teritoriālo nedalāmību, 24. augusta vakarā arkveida gājēju tilts Ogrē  iemirdzējās Ukrainas karoga krāsās. Plkst. 22 sākās pasākums par godu Ukrainas Neatkarības dienai un Ukrainas atbalstam cīņā pret okupantiem. Ogres novada pašvaldības domes deputāts, Ogres teātra režisors Jānis Kaijaks, atklājot pasākumu, atgādināja, ka Ukrainas tauta cīnās ne tikai par savas valsts neatkarību, bet cīnās arī par mums, cīnās par Eiropas valstu un tautu neatkarību.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis emocionālā uzrunā aicināja visus būt kopā ar Ukrainu savās domās un  sirdīs. Arī E. Helmanis atgādināja, ka Ukraina cīnās arī par mums, lai mēs nepiedzīvotu to, ko šobrīd piedzīvo ukraiņi, atgādināja, ka šis ir īstais laiks novākt okupācijas pieminekļus, nosaukt ielas latviešu karavīru vārdos, godinot viņu piemiņu, jo karavīri par mūsu valsts un tautas neatkarību atdeva pašu dārgāko – savu dzīvību.

Ogres evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītājs Mārtiņš Kalējs aicināja visus vienoties kopējā lūgšanā un būt kopā ar Ukrainas tautu šajā svētku dienā un tās cīņā pret iebrucējiem.

Skanēja Ukrainas un Latvijas himnas, pēc tam stundas garumā tika atskaņotas  ukraiņu dziesmas un mūzika.

Ukrainas Neatkarības dienā Ogre pauž atbalstu Ukrainai