Rembates pagasts Vide Ziņas, jaunumi
Iedzīvotāji atjauno mežu Rembatē 29.04.2023.

Aizvadītās nedēļas nogalē, 29. aprīlī, Latvijas 95. Meža dienu laikā, Rembatē priežu mežu atjaunoja tie novada iedzīvotāji, kuri iepriekš bija izteikuši šādu vēlēšanos, kā arī Rembates pagastā dzīvojošās ukraiņu ģimenes. Šajā dienā tika iestādīts teju tūkstotis priežu stādiņu.

"Prieks, ka varam atdarīt ar labi padarītu darbu par jūsu silto uzņemšanu un nenovērtējamo atbalstu," atzīmē talcinieki no Ukrainas.

Savukārt Rembates pagasta pārvaldes vadītāja Liene Lazdiņa atzīst, ka darbiņš nav viegls, bet patīkams, tāpēc nākamgad viņi atkal labprāt piedalīsies.

Šopavasar 95. Latvijas Meža dienu laikā Ogres novada teritorijā tika atjaunoti meži 14 hektāru platībā. Pirmās meža atjaunošanas talkas notika jau 12., 13. un 14. aprīlī Tomes pagastā, kurā Ogres tehnikuma audzēkņi apstādīja piecus hektārus pašvaldībai piederošā meža. 22. aprīlī Rembates pagastā meža atjaunošanas darbos piedalījās Ogresgala pamatskolas audzēkņi. Savukārt 28. aprīlī meža atjaunošanas darbus Rembatē veiks pašvaldības SIA “Ogres namsaimnieks” pārstāvji. Iesaistot iedzīvotājus meža atjaunošanā, sabiedrībā tiek veidota dziļāka izpratni par apkārtējo vidi. Tādejādi mācāmies no meža un dabas ne tikai ņemt, bet arī dot!

Ogres novada pašvaldība un pašvaldības aģentūra “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” attīstības aģentūra” pateicas par sabiedrības atsaucību un apzinīgo darbu!