Latvijas un Ukrainas karogs uzzīmēts uz auto

Lai atbalstītu karadarbības skarto Ukrainu un nogādātu tās civiliedzīvotājiem un karavīriem humānas palīdzības sūtījumu, šī gada 15. februārī kārtējā palīdzības braucienā uz Ukrainu devās Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis kopā ar pašvaldības domes deputātiem, uzņēmumu un iedzīvotāju pārstāvjiem.

Brauciena ietvaros Popasnas rajona valsts administrācijas un rajona militāri-civilās administrācijas priekšsēdētājs Sergejs Šakuns Ukrainas vārdā pateicās Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājam, deputātiem, uzņēmējiem un iedzīvotājiem par nenogurstošo palīdzību Ukrainas aizsardzības spēkiem. “Jau otro gadu esat stāvējuši mums plecu pie pleca, sniedzot atbalstu dažādos virzienos. Jūs neesat tikai draugi, jūs esat īsta ģimene, kura vienmēr ir gatava palīdzēt visgrūtākajā laikā. Pateicoties jūsu palīdzībai, mēs spējam aizsargāt Ukrainu. Slava Ukrainai! Slava Latvijai! Kopā līdz uzvarai!” pēc latviešu brauciena norādīts viņa sociālā tīkla facebook kontā.

S. Šakuns klātienē pateicības par nesavtīgu palīdzību pasniedza Ogres novada deputātam Atvaram Lakstīgalam, savukārt Dainim Širovam un Raivim Ūzulam tās nodeva E. Helmanis 22. februāra Ogres novada pašvaldības Komiteju sēžu informatīvajā daļā.

Ogres Mūzikas un mākslas skolas direktors Atvars Lakstīgala braucienā uz Ukrainu bija devies otro reizi, pēc tam atzīstot, ka šis bija viens no viņa visbīstamākajiem un tai pat laikā vērtīgākajiem braucieniem. Viņš pats sazinājies ar karadarbības zonā esošajām mūzikas skolām un uz Ukrainu tika nogādāti akcijas ietvaros saziedotie Ogres Mūzikas un mākslas skolas pārstāvju un iedzīvotāju mākslas nodarbībām nepieciešamie materiāli, kā arī mūzikas instrumenti un to aksesuāri. Viņš ļoti novērtē katru ziedojumu un pateicas visiem, kas viņu uzmeklēja, lai nodotu savu sūtījumu. Černihivas bērniem tie bija kā svētki kara laikā.

SIA “Ogres rajona slimnīca” vadītājs Dainis Širovs no pirmās kara dienas ir atbalstījis Ukrainu ne tikai pats, bet arī iesaistījis visu slimnīcas kolektīvu – uz karadarbības zonām vairākkārt ir nosūtīti medikamenti, medicīnas iekārtas, ziedots karavīriem nepieciešamais ekipējums, transportlīdzekļi. Ogres rajona slimnīcā strādā arī ārsti no Ukrainas. Viņš uzsver, ka ikviena pienākums ir palīdzēt Ukraiņu karavīriem. Ogres slimnīcas mediķi joprojām ir gatavi atbalstīt Ukrainu, jo apzinās smago situāciju, kādā viņi ir nonākuši. Arī turpmāk regulāri tiks sarūpētas viņiem nepieciešamās mantas.

Lai nogādātu humāno palīdzību uz Ukrainu, vairākkārt uz turieni ir devies arī deputāts un Izglītības jautājumu komitejas priekšsēdētājs Raivis Ūzuls. Viņš regulāri veic nesavtīgu palīdzību – gan ar ieguldīto darbu, piemēram, veicot Ukrainas karavīriem nogādāto automašīnu remontu, gan regulārajiem braucieniem, nogādājot palīdzības  sūtījumus.

E. Helmanis un domes deputāti pateicas ikvienam, kurš ir sniedzis un sniedz palīdzību Ukrainai. Viņi aicina arī turpmāk sniegt ziedojumus Ukrainai, kas tiks nogādāti tieši uz frontes līniju Ukrainas karavīriem. “Būsim vienoti! Ukrainas uzvara ir atkarīga no mūsu atbalsta. Palīdzot Ukrainai, patiesībā mēs palīdzam paši sev, jo ukraiņi karo mūsu vietā. Lai viņiem veicas!” uzsver E.Helmanis.

D.Širovs, A. Latkstīgala, R.Ūzuls ar pateicībām no Ukrainas 02.2024