Pašvaldība Satiksme, ceļi Ziņas, jaunumi
Sagāzti Bolt skrejriteņi

Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko pārvadājumu un transporta infrastruktūras jautājumu komiteja 19. oktobra sēdē atbalstīja sagatavoto lēmumprojektu par darba grupas izveidi koplietošanas (elektroskrejriteņu) transportlīdzekļu izmantošanas nosacījumu izstrādei Ogres novada administratīvajā teritorijā.

Ņemot vērā iedzīvotāju sūdzības par elektrisko skrejriteņu lietošanu apdzīvotās vietās, kur šie braucamrīki ir pieejami, šī gada 21. septembrī Sabiedrisko pārvadājumu un transporta infrastruktūras jautājumu komiteja nolēma veikt aptauju sabiedrības viedokļa noskaidrošanai par elektroskrejriteņu izmantošanas noteikumu nepieciešamību Ogres novada administratīvajā teritorijā.

Aptauja notika no 21. septembra līdz 6. oktobrim, tajā piedalījās 529 respondenti, no kuriem 79,9% respondentu atbalsta koplietošanas transportlīdzekļu (elektroskrejriteņu) izmantošanas noteikumu izstrādi un ieviešanu Ogres novada administratīvajā teritorijā, tai skaitā nosakot ātruma ierobežojuma zonas, novietošanas aizlieguma zonas.

Balstoties uz sabiedrības viedokli, Sabiedrisko pārvadājumu un transporta infrastruktūras jautājumu komiteja atbalstīja sagatavoto lēmumprojektu, kas paredz iepriekš minēto noteikumu izstrādei izveidot komisiju, tajā iekļaujot Ogres novada pašvaldības domes deputātus un pašvaldības administrācijas pārstāvjus, kā arī izstrādes laikā uzklausot jauniešu viedokli, kas ir aktīvākie šo transportlīdzekļu lietotāji.

Darba grupas uzdevums līdz 2024. gada 1. martam izstrādāt Ogres novada pašvaldības saistošo noteikumu projektu, nosakot koplietošanas transportlīdzekļu (elektroskrejriteņu) izmantošanas noteikumus, ātruma ierobežojuma zonas, novietošanas aizlieguma zonas, ņemot vērā aptaujas rezultātus un izvērtējot sabiedrisko nepieciešamību un atbilstību drošības kritērijiem. Izstrādātais saistošo noteikumu projekts tiks publicēts sabiedrības viedokļa noskaidrošanai.

Gala lēmums tiks pieņemts 26. oktobra pašvaldības domes sēdē.

Skrejriteņi uz gājēju ietves
Elektroskrejriteņu aptauja