Skatuves runas konkursss 032023 ONKC

21. martā, kad pasaulē atzīmē Pasaules dzejas dienu, Ogres novada Kultūras centrā iemirdzējās mūsu novada labākie daiļrunātāji. Kopā pulcējās 72 dalībnieki un viņu skolotāji  ne tikai no Ogres, bet no visa plašā  Ogres novada – Birzgales, Lielvārdes, Tīnūžiem, Ikšķiles, Jumpravas, Ķeguma, Ķeipenes, Lēdmanes, Lielvārdes, Madlienas, Suntažiem, Taurupes.

Konkursa galvenie uzdevumi ir attīstīt bērnu un jauniešu skatuves runas kultūru un aktiermeistarības prasmes, profesionāli novērtēt dalībnieku skatuves runas iemaņas un sniegt ieteikumus prasmju pilnveidei, kā arī sekmēt bērnu un jauniešu interesi par latviešu un pasaules literatūras mantojumu un motivēt vinu darbību skatuves runas interešu pulciņos un skolu teātros.

Konkurss norisinājās divās daļās, pirmajā katrs dalībnieks runāja vienu priekšnesumu un pēc žūrijas izvērtējuma, labākie tika aicināti uzstāties ar otru sagatavoto priekšnesumu. Priekšnesumā (viens prozas un viens dzejas darbs) skolēnam bija jāspēj ar autora vārdiem paust izpratni, prieku, izbrīnu, redzējumu par sev un šī laika aktuālām tēmām: dzīvību, brīvību, atbildību, toleranci, ģimeni un tradīcijām.

Dalībniekus klausījās un  izvērtēja žūrija šādā sastāvā:

• Jānis Kaijaks - Ogres teātra mākslinieciskais vadītājs un režisors.
  • Ieva Rodiņa – Ogres teātra radošā direktore.
  • Sandra Čivča – Ogres novada Izglītības pārvaldes galvenā speciāliste izglītojamo atbalsta jautājumos.
  • Kārlis Lišmanis  -  Lielvārdes Tautas teātra režisors un Ogres Valsts ģimnāzijas teātra vadītājs.
  • Inese Tālmane – Dramaturgu asociācijas valdes locekle, dramaturģe, vairāku lugu autore.
  • Dace Veiliņa – Ogres novada Izglītības pārvaldes galvenā jaunatnes lietu speciāliste.

Augstākos rezultātus, A pakāpi, un iespēju turpināt sacensties savās runas prasmēs valsts mērogā konkursa II kārtā ieguva:

• Jete Čakste (Ikšķiles vidusskola, skolotāja Kristīne Garklāva);
  • Dāvis Āboltiņš (Ogres 1. vidusskola, skolotāja Gunda Latiša);
  • Emīlija Beāte Šmite (Taurupes pamatskolas Meņģeles filiāle, skolotāja Ingrīda Ķezbere);
  • Elza Lulle (Ogres 1. vidusskola, skolotāja Drosma Siliņa);
  • Kristers Kārlis Ronis (Madlienas vidusskola, skolotāja Dana Dātava);
  • Marks Dubinskis (Ogres 1. vidusskola, skolotāja Elza Seile);
  • Lenards Leščinskis (Ikšķiles vidusskola, skolotāja Zane Bēķe);
  • Dana Fedčenko (Ķeipenes pamatskola, skolotāja Daiga Bombāne);
  • Artūrs Šubrovskis (Taurupes pamatskola, skolotāja Daina Švikstiņa);
  • Deivids Ginzburgs (Jaunogres vidusskola, skolotāja Gita Maņkova);
  • Airita Papāne (Lielvārdes pamatskola, skolotāja Aija Krompāne);
  • Markus Vulis (Ogres 1. vidusskola, skolotāja Elza Seile);
  • Jana Stumbre (Ogres 1. vidusskola, skolotāja Ligita Landorfa);
  • Loreta Margeviča (Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskola, skolotāja Laima Prekele);
  • Mārtiņs Eiduks (Suntažu vidusskola, skolotāja Indra Puķe).

Paldies dalībniekiem un viņu pedagogiem par ieguldīto darbu kvalitatīvu un interesantu priekšnesumu sagatavošanā, paldies žūrijai par objektivitāti, vērīgumu, ieinteresētību un pacietību, vērtējot tik lielu skaitu daiļrunātāju priekšnesumu!

Novēlam dalībniekiem veiksmi Skatuves runas konkursa II kārtā!