Sociālā palīdzība
Veiksmīgi īstenots individuālā budžeta modeļa bērniem ar funkcionāliem traucējumiem izmēģinājumprojekts

Izmēģinājumprojektu kopš 2018. gada septembra īstenoja Labklājības ministrija sadarbībā ar 10 Latvijas pašvaldībām t.sk., Ogres pašvaldību, izmantojot ESF līdzfinansējumu. Tā mērķis - izmēģināt jaunu sociālo pakalpojumu finansēšanas mehānismu - individuālā budžeta (IB) modeli.

Ogres novadā pilotprojektā iesaistījās 10 ģimenes, kurās ir bērni ar funkcionālajiem traucējumiem. Ģimenēm bija iespējams saņemt sabiedrībā balstītus sociālos pakalpojumus un vienlaikus tās izmantoja IB modeļa pieeju pakalpojuma nodrošināšanai. Izmēģinājumprojektā tika nodrošināti tādi pakalpojumi kā fizioterapeits, asistents, psihologs, ABA terapija, mūzikas terapija, aprūpes mājās pakalpojums u.c.

Projekta noslēgumā Labklājības ministrijas projekta vadības grupas pārstāvji tikās ar ģimenēm, lai pārrunātu ģimeņu ieguvumus projekta gaitā, kā arī uzklausīja ieteikumus par IB modeļa pieejas izmantošanu nākotnē. Savukārt pašvaldību sociālā dienesta pārstāvji un sociālie darbinieki, kuri piedalījās pilotprojektā, pārrunāja un kritiski vērtēja pilotprojekta profesionālo un administratīvo procesu. Pilotprojekta rezultāti būs izmantojami, lai nākotnē veidotu jaunu pieeju sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu saņemšanai.

Noslēguma pasākumā Ogres novada pašvaldība un Sociālais dienests saņēma Labklājības ministrijas pateicības rakstu par veiksmīgu sadarbību un ieguldījumu sociālo pakalpojumu atbalsta sistēmas pilnveidošanā, aprobējot sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu finansēšanas mehānismu bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Pateicības raksts tika pasniegts arī Ogres novada Sociālā dienesta sociālajai darbiniecei Annai Avenai par ieguldījumu sociālo pakalpojumu atbalsta sistēmas pilnveidošanā.