Bērni izmanto sporta inventāru

Šā gada 8. jūlijā Ogres novada pašvaldība noslēdza līgumu ar Izglītības un zinātnes ministriju par projekta „Sporta inventāra iegāde mācību priekšmeta „Sports” standartu īstenošanai Ogres novada pašvaldības izglītības iestādēs”.

Ministrija nodrošināja projekta īstenošanai nepieciešamo finansējumu 50% apmērā no valsts budžeta programmas 09.00.00 „Sports” apakšprogrammas 09.09.00 „Sporta federācijas un sporta pasākumi” jeb LVL 2677.00 no plānotajām projekta kopējām izmaksām. Pārējos finanšu līdzekļus projekta realizācijai piešķīra Ogres novada pašvaldība.

Projekta „Sporta inventāra iegāde mācību priekšmeta „Sports” standartu īstenošanai Ogres novada pašvaldības izglītības iestādēs” mērķis bija iegādāties mācību priekšmeta „Sports” realizācijai nepieciešamo inventāru Taurupes vidusskolas un tās filiāļu (Meņģele un Mazozoli), Suntažu vidusskolai, Lauberes pamatskolai, Ķeipenes pamatskolai un Ogres sākumskolai, tādējādi sekmējot izglītojamo veselības nostiprināšanu un uzlabošanu, fizisko spēju attīstīšanu un pamatprasmes, sistemātiskas fiziskās aktivitātes un to nozīmi veselības saglabāšanā un nostiprināšanā, veicinot vēlmi iesaistīties daudzveidīgu sporta aktivitāšu apguvē.

Pēc iepirkuma procedūras pabeigšanas augstāk minētajām mācību iestādēm nepieciešamā inventāra piegādi līgumā noteiktajā termiņā veica SIA „RANTZOWS SPORT” par kopējo sumu LVL 5486,82.

Līdztekus obligātās izglītības programmu apguvei Ogres sākumskola realizē speciālās pamatizglītības programmu izglītojamajiem ar mācīšanās traucējumiem, tāpēc projekta ietvaros skola saņēma individuālo un grupu nodarbību korekcijas un rehabilitācijas sporta inventāru, kā arī inventāru volejbola, florbola un basketbola spēļu apguvei un nūjošanai.

Taurupes vidusskolā un tās Mazozolu un Meņģeles filiālēs visvairāk bija nepieciešams inventārs komandu sporta veidu (volejbols, futbols, florbols), vingrošanas un vieglatlētikas apguvei. Projekta ietvaros iegādātas bumbas, florbola vārtsarga ekipējums, regulējamas barjeras, vingrošanas paklāji, hanteles, volejbola tīkli, mērlentas, šķēps un hronometri.

Ķeipenes un Lauberes pamatskolā sporta inventārs ir praktiski nolietojies, un tajās krasi bija jūtams komandu sporta veidu un vingrošanas aprīkojuma trūkums. Abas skolas saņēma futbola, volejbola un basketbola bumbas, florbola spēlēšanai nepieciešamo aprīkojumu, kā arī citu tām nepieciešamo inventāru.

Suntažu vidusskola, kura pēc izglītojamo skaita ir lielākā mācību iestāde lauku teritorijā, izceļas ar aktivitātēm un sasniegumiem sportā, bet jo īpaši – komandu sporta veidos, tāpēc projekta ietvaros visvairāk līdzekļu tika izmantoti basketbola, futbola un volejbola bumbu iegādei. Papildināts inventārs florbola apguvei un rezultātu fiksēšanai vieglatlētikā.

Pēc projekta īstenošanas visas tajā iesaistītās izglītības iestādes ir gandarītas par inventāra augsto kvalitāti un jauniegūtajām iespējām sporta programmu apguvei mācību stundās un no mācībām brīvajā laikā.

Pašvaldības ģerbonis, Izglītības un zinātnes ministrijas logo un Valsts sportam logo