Vide Pagasti
Veikta Ogresgala hipodroma labiekārtošana

Ogresgala bijušais hipodroms jeb pļava atrodas aiz Ogresgala pamatskolas Rankas un Ogres upes krastos. Lai veicinātu šīs teritorijas labiekārtošanu, Ogres novada pašvaldības dome pieņēma lēmumu par dalību ar līdzfinansējumu Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) izsludinātajā projektu konkursā ar projektu “Publiski pieejamās ūdens tūristu apmetnes vietas drošības un vides pieejamības pakalpojumu paaugstināšana Ogresgala pagastā”. Šī gada 20. februārī projekts tika apstiprināts, piešķirot tā īstenošanai līdzfinansējumu 38 500 eiro apmērā.

Projekta ietvaros tika veikta krūmāju un apauguma novākšana Ogres upes piekrastē, koku sakopšana virs apmetnes vietām, norobežojošu margu, ģērbtuvju, solu, atkritumu urnu, trīs vaļēja tipa koka nojumju un trīs inventāra žāvēšanas konstrukciju uzstādīšana, kā arī ir izvietoti laukakmeņi ar speciāli ieurbtiem metāla āķiem laivu piesiešanai. Teritorijā ir ierīkots koka rotaļu laukums, kurā ir arī īpaša šķēršļu trase, izveidotas četras ugunskuru vietas, kā arī novietota jauna bioloģiskā tualete. Atpūtniekiem ir pieejami divi informācijas stendi, vienā no tiem ir norādīta informācija par teritorijas lietošanas nosacījumiem un tūrisma iespējām Ogres upes piekrastē, bet otrais ir izzinošais stends par floru un faunu Ogres upes piekrastē.

Jāatzīmē, ka jau jūlijā teritorijā tika veikta apgaismes ķermeņu maiņa – šobrīd apgaismojums ieslēdzas līdz ar krēslas iestāšanos un darbojas līdz rīta gaismai. Pie atsevišķiem balstiem ir nodrošinātas elektroapgādes rozetes. Teritorijā ir uzstādīta arī videonovērošana.

Ogres novada pašvaldības ainavu arhitekte Senija Smiltniece uzsver, ka galvenais projekta ieguvums ir Ogres novada ūdens tūrisma pakalpojumu tīklojuma attīstības veicināšana, kā arī vides pieejamības un aizsardzības uzlabošana: “Liels prieks, ka jau tagad teritorijā izvietotās nojumes aktīvi izmanto gan iedzīvotāji, gan viesi. Pēc projektā paredzēto aktivitāšu īstenošanas teritorija ir sakārtota, nodrošinot nepieciešamo infrastruktūru ūdens tūristiem, kā arī tā kalpos kā lieliska atpūtas vieta.”

Lielu paldies par iespēju piedalīties šajā projektā saka Ogresgala pagasta pārvaldes vadītāja Ilze Čiščakova: “Mēs pamazām cenšamies sakārtot pagasta teritoriju, tāpēc no sirds priecājos, ka beidzot arī Ogresgala bijušā hipodroma teritorija ir sakopta un labiekārtota. Tas patiesi ir laba komandas darba rezultāts, īpašs paldies ir jāsaka Ogres novada pašvaldības ainavu arhitektei Senijai Smiltniecei.”

Projekta “Publiski pieejamās ūdens tūristu apmetnes vietas drošības un vides pieejamības pakalpojumu paaugstināšana Ogresgala pagastā” mērķis ir veikt aktivitātes Ogres upes piekrastē, kas veicinās ūdens tūrisma jomas attīstību, paaugstinot vides pieejamības un kvalitātes piedāvājumu, samazinot nekontrolētas atpūtas iespējamību un vides degradāciju. Projekta ietvaros veiktās aktivitātes nodrošinās dažāda vecuma tūristu rekreācijas pakalpojumu pieejamību, kā arī tiks veicināta visa reģionālā attīstība un apkārtējās vides aizsardzība, paaugstinot ekoloģisko līdzsvaru un ekoloģisko pakalpojumu pielāgošanu pieaugošam rekreācijas pieprasījumam starpnovadu ietvarā.

Projekta kopējās izmaksas ir 55 000 eiro, no kuriem 38 500 eiro tiek finansēti no LVAF, bet 16 500 eiro ir Ogres novada pašvaldības līdzfinansējums. Projekta īstenošanas laiks ir šī gada 30. oktobris.

Video: