Ziņas, jaunumi Pašvaldība
Ogres vārti

Ogres novada domes sēdē 2021. gada 29. jūlijā deputāti apstiprināja lokālplānojumu zemes vienībai Rīgas ielā, 45, Ogrē, grozot Ogres novada teritorijas plānojumu 2012. – 2024. gadam, un tādējādi nodrošinot tālāku projekta virzību saistībā ar zinātniskā centra “Ogres vārti” izveidi bijušās sūkņu stacijas vietā.

Saskaņā ar Ogres novada pašvaldības domes 2020.gada 18.jūnija lēmumu “Par lokālplānojuma zemes vienībai Rīgas ielā 45, Ogrē, Ogres nov., lai grozītu Ogres novada teritorijas plānojumu 2012.-2024.g., izstrādes uzsākšanu” tika uzsākta lokālplānojuma izstrāde zemes vienībai Rīgas ielā 45, Ogrē, kadastra apzīmējums 7401 001 0473, lai grozītu Ogres novada teritorijas plānojumu 2012.-2024.gadam.

Lokālplānojuma izstrādi ierosināja Ogres novada pašvaldība, lai pamatotu nepieciešamās izmaiņas Ogres novada pašvaldības 2012.gada 21.jūnija saistošajos noteikumos Nr.16/2012 „Ogres novada teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi”, radot priekšnoteikumus zemes vienības attīstībai kā Ogres pilsētas reprezentācijas vietai, simbolizējot Ogri kā modernu, inovatīvu un plaukstošu kūrortpilsētu.

Kā ziņots iepriekš, bijušo sūkņu staciju Rīgas ielā 45 plānots pārveidot par jaunu tūrisma un izziņas infrastruktūras objektu. Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis jau vairākkārtīgi ir atzinis, ka zinātniskā centra izveide būs unikāls projekts, kas piesaistīs ne vien vietējos iedzīvotājus, bet arī pilsētas viesus. Nekustamais īpašums atrodas pie A6 autoceļa Rīga – Daugavpils, Daugavas krastā – pie robežas ar Ikšķili. Vieta ir uzskatāma par Ogres vārtiem, jo tā ir pirmā ēka, ko redz, iebraucot pa autoceļu Ogrē. Kā teic E. Helmanis, tā būs pirmā satikšanās ar Ogri, reprezentējot pilsētu kā modernu novada administratīvo centru, kas izmanto mūsdienu tehnoloģijas;  zinātniskajā centrā būs izvietotas dažādas digitālās ekspozīcijas; bērni un jaunieši varēs izglītoties un paplašināt savas zināšanas.  Ēkā atradīsies planetārijs, muzejs u.c. vērtīgi izziņas objekti.

Metu konkursa ""Ogres vārti" – attīstības priekšlikumi" rezultātā tika izraudzītas labākās idejas, noritēja iepirkuma procedūra, kuras laikā pretendentiem bija jāiesniedz piedāvājumi un dokumentācija. Maija beigās iepirkuma komisija uzsāka pieteikumu vērtēšanu, lai lemtu par līguma slēgšanu ar konkrētu pretendentu. Iepirkuma rezultātā līgums par būvprojekta izstrādi būvei un piegulošajai teritorijai Rīgas ielā 45, Rīgā, ir noslēgts ar metu konkursu 1. vietas ieguvēju– pilnsabiedrību “ZGT”. Atbilstoši metu konkursā piedāvātajai idejai bijušo sūkņu stacijas ēku un teritoriju paredzēts pārveidot par Ogres reprezentācijas vietu. Virszemes pirmais stāvs ir plānots vismaz 3 metru augsts, tajā tiks izveidots ūdenstūrisma, aktīvā tūrisma un izziņu tūrisma koordinēšanas centrs, kafejnīca un rekreācijas zona; jumta zonā ir paredzēta skatu platforma ar soliņiem, āra trenažieri un iespējām relaksēties, izmantojot šo vietu relaksācijai jebkurā dienas laikā. Pagrabstāva pirmajā līmenī – 4,6 metru dziļumā – plānota semināru telpa, burāšanas skolas klase un tehniskās telpas. Pagrabstāva vidējā līmenī plānotas ekspozīciju telpas, savukārt pagrabstāva dziļākajā līmenī paredzētas telpas Daugavas upes interaktīvajam izziņu centram ar digitālajām projekcijām.

Saskaņā ar noslēgto līgumu lokālplānojumu izstrādāja sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Metrum”. Atbilstoši pašvaldības domes 2021.gada 20.maija lēmumam lokālplānojuma 1.0.redakcija no 2021.gada 29.maija līdz 26.jūnijam tika nodota publiskajai apspriešanai, kā arī institūciju atzinumu saņemšanai.

Kā ziņoja lokālplānojuma izstrādes vadītājs – pašvaldības centrālās administrācijas “Ogres novada pašvaldība” Infrastruktūras veicināšanas  nodaļas telpiskais plānotājs -galvenais speciālists lauku infrastruktūras jautājumos Jevgēnijs Duboks, ņemot vērā lokālplānojuma apspriešanas rezultātus, lokālplānojuma 1.0.redakcijai pilnveidošana nav nepieciešama, tādējādi ierosināts deputātiem lokālplānojumu apstiprināt.