Pagasti Suntažu pagasts
Vēlas sakārtot sporta infrastruktūru Suntažu un Meņģeles pagastā

Viens no plānotajiem projektiem ir Suntažu vidusskolas basketbola laukumu atjaunošana strītbola vajadzībām, tādējādi veicinot Suntažu vidusskolas audzēkņu un Suntažu iedzīvotāju sportiskās aktivitātes un veselīgu dzīvesveidu.

Projekta plānotā summa ir 25 294,35 EUR, no kuriem attiecināmo izmaksu summa ir 10 000 EUR, no kura atbalsta apmērs ir 90% un pašvaldības līdzfinansējums ir 10% jeb 1000 EUR. Projekta apstiprināšanas gadījumā projekta neattiecināmo summa 15 294,35 EUR un pašvaldības līdzfinansējums 1000 EUR apmērā no projekta attiecināmo izmaksu summas tiks segts no pašvaldības 2020. gada budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Projekta apstiprināšanas gadījumā būs nepieciešams nodrošināt projekta priekšfinansējumu pilnā apmērā no pašvaldības 2020. gada budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Otrs projekta pieteikums paredz Meņģeles sporta laukuma skrejceļa atjaunošanu, tādējādi uzlabojot ikgadējo Meņģeles pagasta Sporta svētku, kuros piedalās dalībnieki no visas Latvijas, infrastruktūras kvalitāti.

Plānotā projekta kopējo izmaksu summa ir 37 522,20 EUR, no kuras projekta attiecināmo izmaksu summa ir 10 000 EUR, tostarp projekta valsts un Eiropas Savienības atbalsta lauku attīstībai apmērs ir 90% un pašvaldības līdzfinansējums ir 10% no projekta attiecināmo izmaksu summas jeb 1 000 EUR. Projekta apstiprināšanas gadījumā projekta neattiecināmo izmaksu summa 27 522,20 EUR un pašvaldības līdzfinansējums 1 000 EUR apmērā no projekta attiecināmo izmaksu summas tiks segts no pašvaldības 2020. gada budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Arī šajā gadījumā Projekta apstiprināšanas gadījumā būs nepieciešams nodrošināt projekta priekšfinansējumu pilnā apmērā no pašvaldības 2020. gada budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Abu projektu īstenošana veicinās Ogres novada ilgtspējīgas attīstības stratēģijas 2013. – 2037.gadam ilgtermiņa prioritātes “Veselīga un sociāli atbalstīta sabiedrība” sasniegšanu.

Savukārt trešā projekta ietvaros paredzēts pie Meņģeles Tautas nama uzbūvēt brīvdabas skatuvi un labiekārtot laukumu pie tautas nama. Brīvdabas estrāde atrodas blakus Sudraba Edžus piemiņas vietai Meņģelē. Šobrīd teritorija ir degradēta, bijušās estrādes konstruktīvie elementi apauguši ar sūnu un zālienu, pļava ir aizaugusi un pie privātās apbūves saimniecības ēkas atrodas komposta un būvmateriālu novietnes. Brīvdabas estrādes labiekārtošana paredz atjaunot teritorijā esošos divus betona laukumus, kurus savienos koka pāreja, kas funkcionāli nodrošinās abu telpu radošu izmantošanu. Teritorijā plānots izveidot ugunskura vietu un, lai nodrošinātu drošu iedzīvotāju iekļūšanu teritorijā, no centra puses izbūvēt koka pakāpienus ar margām. Tāpat paredzēts ierīkot apgaismojumu, veikt apzaļumošanas darbus. Īstenojot projektu, tiks īstenota Ogres novada ilgtspējīgas attīstības stratēģijas 2013. – 2037. gadam ilgtermiņa prioritāte “Kvalitatīva un pieejama kultūrvide” sasniegšana.

Projekta kopējās izmaksas plānotas 50 576,06 eiro apmērā. Attiecināmo izmaksu summa ir 10 000 eiro – no tiem 90 % ir valsts un Eiropas Savienības atbalsts un 1 000 eiro – pašvaldības līdzfinansējums. Projekta apstiprināšanas gadījumā projekta neattiecināmo izmaksu summa 40 576,06 eiro un pašvaldības līdzfinansējums 1 000 eiro apmērā no projekta attiecināmo izmaksu summas tiks segts no pašvaldības 2020. gada budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Projekta apstiprināšanas gadījumā būs nepieciešams nodrošināt projekta priekšfinansējumu pilnā apmērā no pašvaldības 2020. gada budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.