Pašvaldība
Vides pieejamības problēma pasta nodaļās Ogrē gaida reālu risnājumu

Pagājušajā nedēļā, 6. jūnijā, Ogres novada pašvaldība saņēma Satiksmes ministrijas valsts sekretāra pienākumu izpildītājas Dž. Innusas parakstītu atbildes vēstuli, kurā norādīts, ka “jautājuma izskatīšanai nepieciešama padziļināta situācijas izvērtēšana un iespējamo risināšanas variantu analīze, tādējādi ir pieprasīta informācija no VAS “Latvijas Pasts”. Atbilde Jums tiks sniegta pēc saņemtās informācijas izvērtēšanas”.

E. Helmanis, komentējot šādu ministrijas atbildi, uzsver, ka ir nepieciešams reāls esošās problēmas risinājums, nevis formāla atrakstīšanās. “Mēnesis pagāja, līdz no ministrijas saņēmām atbildi par papildu informācijas nepieciešamību. Vai šī mēneša laikā ministrija nevarēja no VAS “Latvijas Pasts” šo informāciju iegūt? Manuprāt, mēnesis ir gana ilgs laiks, lai iedziļinātos jautājumā pēc būtības un sākt risināt mūsu iedzīvotājiem aktuālo vides pieejamības problēmu Ogres pasta nodaļās.”

Domes priekšsēdētājs arī atgādina, ka pēdējos gados Ogrē vides pieejamības nodrošināšanai tiek pievērsta pastiprināta uzmanība. “Mums jādara viss iespējamais, lai cilvēki ar īpašām vajadzībām, tai skaitā ar funkcionāliem traucējumiem, justos piederīgi savai pilsētai, lai viņi justos kā pilntiesīgi sabiedrības locekļi. Valsts iestādei ir jārāda piemērs Ministru kabineta noteikumu ievērošanā, nodrošinot pakalpojumu sniegšanas vietās vides pieejamību cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, ļoti ceru, ka Satiksmes ministrija mūsu aktualizēto problēmu neatstās bez risinājuma,” norāda domes priekšsēdētājs.