Satiksme, ceļi
Vidus un Zilokalnu prospekta krustojumā sāks darboties luksofori

Luksofori ir automātiski noregulēti un darbosies visu diennakti. Lai gājēji varētu ērti un droši šķērsot ielu, gājēju pārejai pār Zilokalnu prospektu (no veikala Aibe uz aktīvās atpūtas laukumu) pieejama arī gājēju izsaukuma poga. Jāatzīmē, ka gājēju pāreju apgaismojuma  gaismekļos ir uzstādīti kontrolieri (kustību sensori), kas nodrošinās iespēju piemērot apgaismojuma līmeni transporta un gājēju plūsmai. Gaismekļi ir pievienoti viedo tehnoloģiju apgaismojuma sistēmai pilsētā, kas izveidota projekta ”Viedo tehnoloģiju ieviešana Ogres pilsētas apgaismojuma sistēmā” ietvaros.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis: “Viena no pašvaldības prioritātēm ir iedzīvotāju drošība. Šis krustojums jau ilgstoši ir bijusi paaugstinātas bīstamības vieta. Esmu gandarīts, ka beidzot esam to sakārtojuši un uzlabojuši visu satiksmes dalībnieku drošību.”

Jau tika informēts, ka Vidus un Zilokalnu prospekta krustojumā Ogrē bieži vien autovadītāju starpā veidojās pārpratumi un notika ceļu satiksmes negadījumi, jo galvenais ceļš maina virzienu, ko daudzi transportlīdzekļu vadītāji neievēro. Turklāt krustojums nebija aprīkots ar gājēju pārejām, līdz ar to bīstams arī kājāmgājējiem. Kopš izveidots aktīvās atpūtas un rotaļu laukums Vidus prospektā 25, šī situācija bija saasinājusies, jo uz šo laukumiņu regulāri dodas ģimenes ar bērniem, kā arī bērni vieni paši.

Lai varētu īstenot labāko šī krustojuma pārbūves risinājumu, Ogres novada pašvaldība vērsās pie Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) ar lūgumu izvērtēt esošo situāciju. Pēc šīs vietas audita veikšanas CSDD norādīja, ka atbilstoši satiksmes intensitāšu vērtībām, sabiedriskā transporta vajadzībām un ceļu satiksmes negadījumu dinamikai, krustojums pārbūvējams par ar luksoforiem regulējamu krustojumu.

Šī gada septembrī iepirkuma rezultātā ar SIA “MT Sēta” tika noslēgts līgums par luksoforu izbūvi Vidus prospekta un Zilokalnu prospekta krustojumā Ogrē.