Ogres novads Ziņas, jaunumi

Novembri Latvijā atceramies kā Latvijas neatkarības cīņu mēnesi. 11. novembrī pieminam neatkarības karā kritušos karavīrus, kas īpaši atzīmē Latvijas armijas uzvaru pār Bermonta karaspēku, bet 18. novembris ir diena, kad godājam un izrādām mīlestību pret mūsu tautas vērtīgāko mantojumu – neatkarīgu Latvijas valsti.

Nedēļa starp Lāčplēša dienu un Latvijas Republikas Proklamēšanas dienu tiek dēvēta par patriotu nedēļu. Tas ir laiks, kad atceramies par valsts vēsturi, neatkarības cenu. Mūsu uzdevums ir šo mantojumu dāvāt arī nākamajām paaudzēm.

Tuvojoties valsts svētkiem, Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 54.kaujas atbalsta bataljona komandieris novēl Ogres novada iedzīvotājiem: "No sirds sveicu Latviju un tās iedzīvotājus svētkos! Novēlu, lai latvieši turpina būt brīva, gudra un stipra tauta! Īstenosim labo, būsim atbildīgi, drosmīgi, cienīsim, mīlēsim un būsim lepni par savu zemi! Daudz laimes dzimšanas dienā, Latvija!"

Latvijas mīlestība un patriotismus jau vairāk nekā 30 gadu vieno Latvijas iedzīvotājus, kuri izvēlējušies pievienoties Zemessardzei. Zemessardze kā lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un valsts teritoriālās aizsardzības pamats dod iespēju Latvijas Republikas pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību un aizsardzību.

Aicinām svētkos ikvienam par sevi domāt kā būtisku valsts daļu. Savukārt tos Ogres novada iedzīvotājus, kuri vēlas dot ieguldījumu mūsu valsts aizsardzībā, Zemessardzes 54.kaujas atbalsta bataljons aicina pievienoties savam zemessargu pulkam, zvanot pa tālruni 1811, rakstot uz e-pastu esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties 54.kaujas atbalsta bataljonā.

Zemessardze sveic Ogres novada iedzīvotājus Valsts svētkos 11.2023.

Informāciju sagatavoja Zemessardzes 54.kaujas atbalsta bataljons