Ziņas, jaunumi
Zemkopības ministrs apmeklē bijušo sūkņu staciju

Vizītes ietvaros zemkopības ministrs Kaspars Gerhards kopā ar Ogres novada pašvaldības vadību 15. maijā apmeklēja bijušo sūkņu staciju Rīgas ielā 45, kuru plānots pārveidot par jaunu tūrisma un izziņas infrastruktūras objektu.

Pašvaldības metu konkursa ""Ogres vārti" – attīstības priekšlikumi" 1. vietas uzvarētāji – pilnsabiedrības “ZGT” pārstāvji – Antons Gonda un Viktors Zarakovskis klātesošajiem prezentēja savu ideju un redzējumu, kā šo vietu padarīt par Ogres reprezentācijas vietu, kas simbolizētu Ogri kā modernu un inovatīvu pilsētu.

Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis uzsvēra, ka šis būs zinātniskais centrs ar dažādām digitālām ekspozīcijām; bērni un jaunieši šeit varēs izglītoties, paplašināt savas zināšanas, iepazīstot pasauli ar dažādu moderno tehnoloģiju palīdzību. Te atradīsies planetārijs, muzejs u.c. vērtīgas aktivitātes.

Zemkopības ministrs atzinīgi novērtēja arhitektu piedāvājumu, kas apliecināja, cik plašas iespējas šī vieta piedāvā. Viņš uzsvēra, ka šāda iecere ir liels atbalsts sabiedrības interesēm; te varēs atpūsties, izglītoties, rīkot kultūras pasākumus u.c. aktivitātes. “Novēlu, lai šī ideja īstenojas. Pilsētai tas būs milzīgs solis tuvāk Daugavai un dažādām iespējām!”.

Šogad paredzēts izstrādāt OGRES VĀRTU būvprojektu; plānots, ka projekts varētu tikt realizēts pāris gadu laikā.