Izglītība
Zinību diena Ogres skolās

Ogres sākumskolai 1. septembra svinības notika skolas stadionā. Atklājot pasākumu, skolas direktore Māra Banka pateicās visiem skolēniem un vecākiem par darbu attālināto mācību laikā un novēlēja izturību un enerģiju arī jaunajā mācību gadā. Viņa akcentēja jaunā kompetenču satura pieejas ieviešanu skolā, uzsverot, ka tas veicinās bērnu zinātkāri, radošumu, spēju sevi pilnveidot un sasniegt arvien jaunus mērķus. M. Banka informēja, ka skolas kolektīvu papildinājuši jauni pedagogi - skolas direktora vietniece Santa Ustanoviča, sākumskolas skolotāja Iveta Bučeniece, angļu valodas skolotāja un skolotāja palīgs Ingūna Balode un speciālais pedagogs Inese Daugate.

Pasākumā piedalījās arī Ogres novada Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētājs Artūrs Mangulis, kurš Ogres novada pašvaldības vārdā visiem klātesošajiem novēlēja izdevušos, skaistu, interesantu un radošu mācību gadu.

Ogres sākumskolas direktores vietniece Ieviņa Piļka informēja, ka šogad mācības uzsāk 127 pirmklasnieki, kopā sākumskolā no 1. līdz 6. klasei – 762 skolēni. Viņa uzmundrināja skolēnus, uzsverot, ka visi pedagogi ir atvērti un gatavi palīdzēt, lai ikdiena kopā būtu veiksmīga un izdevusies.

Pasākumā ar muzikāliem priekšnesumiem uzstājās ar skolas audzēkņi. Pirmklasnieki priecājās par krāšņiem baloniem.

Ogres Valsts ģimnāzijā jauno mācību gadu atklāja Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, kurš savā uzrunā dalījās pārdomās par to, kā mainījušās paaudzes un mūsdienu jaunieša ikdiena. Viņš novēlēja pedagogiem zinātkārus bērnus, uzsverot, ka lielākais gandarījums skolotājam ir bērni,

kuri ieklausās un ar mirdzošām acīm ir gatavi smelties zināšanas, savukārt skolēnus viņš aicināja būt atbildīgiem par saviem lēmumiem un saprast, ka pasaulē ir tikai viens cilvēks, kas var mūs pazudināt vai pacelt – un tie esam mēs paši.

Šogad mācības ģimnāzijā no 7. līdz 12. klasei uzsāk 511 skolēni. Skolas kolektīvam pievienojušies jauni pedagogi – ķīmijas skolotāja Elza Kuciņa, fiziskas skolotājs Kalvis Kalniņš, vēsture skolotāja Iveta Ate, angļu valodas skolotāja Astra Ozoliņa un filozofijas skolotājs Jānis Putniņš. Ar 2020. gada 1. septembri par direktora vietnieci izglītības jomā strādās skolotāja Inga Laipniece, taču direktora vietniece ārpus stundu un interešu izglītībā būs Anete Ezeriete.

Ogres Valsts ģimnāzijas direktora p.i. Inna Zeņkeviča sirsnīgi sveica pedagogus un skolēnus, vēlēja veiksmi, izturību, labu veselību un veiksmīgu sadarbību. Viņa cer, ka audzēkņi ievēros drošības pasākumus, lai mācības klātienē varētu notikt visu mācību gadu.

Ogres 1. vidusskola ir lielākā skola Ogres novadā, kurā skolas gaitas šajā mācību gadā uzsāk 1360 skolēni.

Skolas durvis šogad ver arī 132 pirmās klases skolēni.

Skolas direktors Igors Grigorjevs sveica 1. klases skolēnus: “Mēs, skolas kolektīvs, jūs ļoti gaidījām. Skolotāji jau vairākus mēnešus aktīvi sprieduši, kā jūsu skolas gaitas padarīt interesantākas. Šajā mācību gadā jūs iemācīsieties raiti lasīt, pareizi rēķināt, turpināsiet iepazīt mūzikas, mākslas un dabas noslēpumus. Šajā mācību gadā atradīsiet jaunu draugus un iedraudzēsieties ar savām lieliskajām skolotājām. Lai burvīgs, zināšanām un prieka pilns šis mācību gads!”

Savukārt Ogres 1. vidusskolas direktora vietniece Iveta Šimanska, uzsākot jauno mācību gadu, vēlēja veiksmi un stipru veselību: “Karstā saule pavisam nemanāmi ir izkausējusi vasaras brīvdienas. Šodien ir pavisam īpaša diena - pirmā skolas diena, pirmā skolotāja un daudzas citas lietas, ko piedzīvosiet pirmo reizi. Mēs esam gatavi iemācīt jums visu, lai dzīvē varētu atrast savu īsto ceļu.”

Pirmās klases skolēnus sveica skolas topošie absolventi - 9. un 12. klašu skolēni. Pasākuma dalībniekus ar muzikālu priekšnesumu priecēja skolas zēnu ansamblis (vadītāja Gunta Goiževska).

Jaunogres vidusskolā šajā mācību gadā jaunas zināšanas un prasmes gūs 594 skolēni, no tiem 53 pirmklasnieki. Svinīgā pasākumā pulcējās 1., 10. un 12. klašu skolēni un viņu vecāki, pārējo klašu skolēni ar savām audzinātājām tikās klases stundās.

Skolas direktors Aleksandrs Horuženko sveica skolēnus, vecākus un skolotājus, vēlot izturību, gudrību un zinātkāri, un informēja par vasarā paveiktajiem darbiem, lai uzlabotu skolas vidi. A.Horuženko sveica 1. klases skolēnus skolas saimē, uzsverot, ka šodien ir lieli svētki: “Šodien jūs kļūstat par skolēniem, kas ir svarīgs notikums jūsu dzīvē. Skola ir ne tikai mācības, bet arī interesantas nodarbes, spēles, draugi, skolotāji, kas vienmēr palīdzēs. Vēlu jums šodien un arī turpmāk veselību un vēlmi mācīties.”

Svinīgajā pasākumā piedalījās arī Ogres novada pašvaldības Tautsaimniecības komitejas priekšsēdētājs, kā arī Jaunogres vidusskolas absolvents Juris Laizāns, kurš sveica skolēnus un viņu vecākus šajā lielajā, draudzīgajā ģimenē, ko sauc par Jaunogres vidusskolas kolektīvu.

1.klases skolēnus sveica 12. klašu skolēni. Ar interesantu priekšnesumu, kurā aktīvi varēja piedalīties arī paši pasākuma dalībnieki, uzstājās Jaunogres vidusskolas teātra pulciņa dalībnieki.

Arī Ogres Baltā skola šodien sagaidīja pirmos audzēkņus.  Tā ir jauna privātā izglītības iestāde Ogres novadā, kas piedāvā pirmsskolas un sākumskolas izglītību. Mācību iestādē ir 10 pirmsskolnieki un trīs 1. klases skolēni. Uzrunā klātesošajiem skolas vadītāja Evija Rudzīte teica lielu paldies bērniem, kuri atveduši savus vecākus uz šo skolu, lai kopā mācītos un bērni varētu augt un būt priecīgi savā bērnībā. Lielu paldies viņa izteica arī vecākiem, kuri, viņasprāt, ir drosmīgi, jo bija gatavi atbalstīt alternatīvu mācību pieeju.

Pateicoties saulainajiem laikapstākļiem, visi svinīgie pasākumi varēja notikt ārā. Ogrē par drošu ceļu uz skolu šodien rūpējās Ogres novada pašvaldības policija.