Nekustamais īpašums Dzintaru ielā 3, Ķegumā

Detālplānojuma “Detālplānojums nekustamajam īpašumam Dzintaru ielā 3, Ķegumā, Ogres novadā” (turpmāk – Detālplānojums) 1.0.redakcija nodota publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai, pamatojoties uz Ogres novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) domes 2023.gada 16.februāra lēmumu “Par detālplānojuma “Detālplānojums nekustamā īpašuma Dzintaru ielā 3, Ķegumā, Ogres novadā” 1.0.redakcijas nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.

Detālplānojuma 1.0.redakcijas publiskā apspriešana norisinājās no 2023.gada 6.marta līdz 2.aprīlim.

Saskaņā ar Covid–19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma 20.panta pirmo daļu, 21. panta otrās daļas 2.punktu Detālplānojuma 1.0.redakcijas publiskā apspriešana norisinājās neklātienes formā.

Paziņojums par Detālplānojuma 1.0.redakcijas publisko apspriešanu publicēts Pašvaldības tīmekļa vietnē, Valsts vienotajā ģeotelpiskās informācijas portālā geolatvija.lv.

Sanāksme par Detālplānojuma 1.0.redakcijas risinājumiem tika organizēta attālināti Zoom platformā 2023.gada 28.martā plkst. 17:00. Nolūkā nodrošināt dalībnieku reģistrāciju attālinātajā formātā Pašvaldības tīmekļa vietnē bija publicēta pieteikuma veidlapa. Šajā sanāksmē piedalījās divi interesenti.

Publiskas apspriešanas laikā nav saņemts neviens juridiskās/fiziskās personas iesniegums ar priekšlikumiem vai komentāriem par Detālplānojuma 1.0.redakciju.

Saņemti nosacījumu sniegušo institūciju atzinumi par Detālplānojuma 1.0.redakciju, izņemot sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Ķeguma Stars”. Saskaņā ar Ministru kabineta 2014.gada 14.oktobra noteikumu Nr.628 “Noteikumi par pašvaldību teritorijas attīstības plānošanas dokumentiem” (turpmāk – MK noteikumi Nr.628) 62.punktu, ja institūcija noteiktajā termiņā nav sniegusi atzinumu vai nav informējusi par atzinuma sniegšanas termiņa pagarinājumu, tiek pieņemts, ka tai nav publiskas intereses par attiecīgo plānošanas dokumentu. Visas institūcijas, izņemot valsts sabiedrību ar ierobežotu atbildību “Latvijas Valsts ceļi” Rīgas reģionālo nodaļu (turpmāk – LVC RRN) sniedza pozitīvus atzinumus. LVC RRN 2023.gada 22.marta atzinuma rekomendē precizēt Detālplānojuma 1.0.redakcijas transporta infrastruktūras risinājumus. Pašvaldība, ņemot vērā, ka LVC RRN priekšlikumam ir rekomendējošs raksturs, un konstatētās nepilnības argumentācijā, secina, ka LVC RRN priekšlikums nav jāņem vērā.

2023.gada 30.martā saņemti akciju sabiedrības “Sadales tīkls” elektroietaišu ierīkošanas Tehniskās prasības Nr.106709234 (turpmāk – Tehniskās prasības). Ievērojot Tehnisko 2.5.1.1.apakšpunkta prasību, konstatēta nepieciešamība papildināt Detālplānojuma 1.0.redakcijas Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumus ar prasību projektēt elektroapgādes sadalnes ielu sarkano līniju koridorā, kur tām nodrošināta piekļuve no ietves, brauktuves vai iebrauktuves zemesgabalā (12.punkts), Grafiskās daļas 2.kartē “Inženiertīkli” norādīt pieslēguma vietu elektroapgādes tīklam un papildināt Paskaidrojuma rakstu ar informāciju par elektroapgādes infrastruktūras izbūves nosacījumiem (lpp.6 un 9). Papildus minētajam Grafiskās daļas 2.kartē “Inženiertīkli” un Paskaidrojuma rakstā lpp.9) norādītas pieslēguma vietas centralizētam ūdensapgādes un kanalizācijas tīklam.

Izvērtējot veiktos Detālplānojuma Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumu un Paskaidrojuma raksta precizējumus, secināms, ka tie neietekmē Detālplānojuma risinājumus pēc būtības, neskar citu personu tiesiskās intereses, tādējādi nav uzskatāmi par būtiskiem un Detālplānojuma redakcijai nav nepieciešama pilnveidošana.  Ņemot vēra minēto, 2023.gada 10.maijā Pašvaldības Centrālās administrācijas Attīstības un plānošanas nodaļas telpiskais plānotājs Jevgēnijs Duboks teritorijas attīstības plānošanas informācijas sistēmā (TAPIS) ir publicējis pamatojumu redakcionālo kļūdu labošanai, izveidojot jaunu Detālplānojuma apakšredakciju – 1.1.