2019.gada 26.februārī starp Lielvārdes novada pašvaldību, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un sabiedrību ar ierobežoto atbildību „Vides investīciju fonds” tika noslēgts Līgums par projekta “Energoefektivitāti veicinošu viedo pilsētvides tehnoloģiju ieviešana Lielvārdes publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā” Nr. EKII-3/10 īstenošanu.

Projekta mērķis ir Lielvārdes publisko teritoriju apgaismojuma modernizācija, ieviešot un demonstrējot viedās pilsētvides tehnoloģijas, kas samazina siltumnīcefekta gāzu emisijas.

Plānotais elektroenerģijas patēriņa samazinājums – 216 897 kWh/gadā, plānotais oglekļa dioksīda emisiju samazinājums – 23 641,77  kgCO2/gadā.

Projekta ietvaros ir plānots īstenot šādas aktivitātes:

1. tiks veikta 367 gaismekļu nomaiņa uz energoefektīviem LED gaismekļiem;
  2. uzstādīta centrālā apgaismes vadības sistēma, gaismekļu kontrolieri, satiksmes uzskaites sensori, piesārņojuma un laika apstākļu sensori;
  3. Ieviesta un demonstrēta publisko teritoriju apgaismojuma viedo tehnoloģiju vadība.

Projekta kopējās izmaksas ir 325 828,95 EUR, no tām Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansējums ir 201 062,10  EUR, bet Lielvārdes novada pašvaldības līdzfinansējums ir 124 766,85 EUR.

Projekta realizācijas termiņš: 27.02.2019.- 31.03.2020.

Kontaktinformācija:

Santa Zvirbule

Attīstības plānošanas un pašvaldības īpašumu

pārvaldības nodaļas projektu vadītāja

E-pasts: santa.zvirbule@lielvarde.lv