2017.gada 30.jūnijā Lielvārdes novada pašvaldība pieņēmusi ekspluatācijā koplietošanas ūdensnoteku (ŪSIK kods 415192:02) - meliorācijas sistēmu. Ūdensnoteka savāc ūdeni no 470 ha liela sateces baseina, ekspluatācijas laikā tā bija nolietojusies un neatbilda normatīvo aktu prasībām.

Atkārtoti būvdarbi tika uzsākti pagājušā gada vasaras vidū pēc tam, kad iepriekšējais būvnieks vienpusēji atteicās no līguma izpildes un pašvaldība noslēdza jaunu līgumu par būvdarbu veikšanu. Projekts īstenots vairākus mēnešus pirms Lauku atbalsta dienesta noteiktā datuma - 2017.gada 3.decembra.

Projekta ietvaros tika iztīrīta ūdensnoteka 3,1 km garā posmā, noņemts apaugums, atjaunota 81 drenu izteka un divas caurtekas, kā arī izbūvēts sedimentācijas baseins koplietošanas ūdensnotekas lejas daļā, lai novērstu uzduļķojuma un sanesumu ieplūšanu valsts nozīmes ūdensnotekā Rumbiņā. Atjaunojot caurtekas, tika novērsts ceļa pamatnes sabrukums posmā zem pašvaldības autoceļa „Upmaļi – Rantes - Rēdnieki”.

Meliorācijas būvniecības darbus veica SIA “VALKAS MELIORĀCIJA” (būvdarbu vadītājs Jānis Biezais, sert.nr.45-252), autoruzraudzību nodrošināja būvprojekta autors Aivars Sniedze (sert.nr.45-251), objekta būvuzraugs bija Pēteris Guslēns, sert.nr.45- 74).

Projekta kopējās izmaksas 55 782,49 EUR, t.sk. 43 467,61 EUR - Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējums un 12 314,88 EUR - pašvaldības finansējums. Sakarā ar to, ka īstenojot projektu tika veikts atkārtots būvdarbu iepirkums un nebija nepieciešami papildus darbi,  pašvaldība no sākotnēji plānotajiem izdevumiem (22 902,80 EUR) ir ietaupījusi 10  587,92 EUR.

Informāciju sagatavoja: Lielvārdes novada pašvaldības Administrācijas Attīstības plānošanas un projektu vadīšanas nodaļas vadītāja Airita Brenča

Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) līdzfinansēts projekts: “Pašvaldības nozīmes koplietošanas meliorācijas sistēmas pārbūve lauksaimniecības zemē Lielvārdes pagastā”, Nr.15-04-A00403-000244.

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

Lad logo
Nacionālais attīstības plāns, Eiropas Savienība

Šī gada sākumā informējām, ka Lielvārdes novada pašvaldība saņēmusi atbalstu projekta “Pašvaldības nozīmes koplietošanas meliorācijas sistēmas pārbūve lauksaimniecības zemē Lielvārdes pagastā” īstenošanai.

Pašvaldības nozīmes koplietošanas meliorācijas sistēma - ūdensnoteka ekspluatācijas laikā ir nolietojusies un neatbilst normatīvo aktu prasībām. Projekta ietvaros tiks iztīrīta ūdensnoteka apmēram 3 km garā posmā, noņemts apaugums, atjaunota 71 drenu izteka un divas caurtekas, kā arī izbūvēts sedimentācijas baseins koplietošanas ūdensnotekas lejas daļā, lai novērstu uzduļķojuma un sanesumu ieplūšanu valsts nozīmes ūdensnotekā Rumbiņā. Atjaunojot caurtekas, tiks novērsts izskalošanās radīts ceļa pamatnes sabrukums posmā zem pašvaldības autoceļa „Upmaļi – Rantes - Rēdnieki”. Projekta īstenošana nodrošinās lauksaimniecības zemes kvalitātes uzlabošanos.

Projekta īstenošana ir saskaņota ar 23 zemes īpašniekiem (īpašumi: Ābeles, Mežābeles, Saules, Vecrudgaļi, Lejasrantes 2, Lejasrantes 1, Dambenieki, Vecrantes, Ābelītes, Štamītes, Šmidres, Upītes, Žagatnieki, Rītiņi, Vēsmas, Laimstari, Ceļmalas, Kalves, „Salu” ferma, Eglone, Purgaiļi, pašvaldības autoceļš – „Upmaļi – Rantes - Rēdnieki”, Jaunzaļenieki). Īpašniekus lūdzam nodrošināt piekļuvi būvdarbu veikšanai pārbūvējamās ūdensnotekas aizsargjoslā.

Būvdarbu procesā iesaistītās personas:

• būvdarbu veicējs SIA “Ģenerāluzņēmējs” (būvdarbu vadītājs Guntis Jarohovičs, sert.nr. 45-326), tālrunis 26259130;
  • autoruzraugs Aivars Sniedze (sert.nr.45-251), tālrunis 29140854;
  • būvuzraudzība - SIA “LIELVĀRDES MELIORĀCIJA” (Andrejs Opincāns, nr.45-338) tālrunis 29134005.

Būvniecības darbus plānots uzsākt jūnija otrajā pusē un pabeigt līdz šī gada 1.septembrim.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā līdz darbu uzsākšanai 29.06.2016. lūdzam Jūs kā zemes īpašnieku (valdītāju) sazināties ar projekta vadītāju – Airitu Brenču (Lielvārdes novada pašvaldības administrācijas Attīstības plānošanas un projektu vadīšanas nodaļas vadītāja), tālrunis 28654234, e-pasts: airita.brenca@lielvarde.lv  vai līdz minētajam termiņam iesniegt pretenzijas rakstiski Lielvārdes novada pašvaldības administrācijā, Raiņa ielā 11A, Lielvārdē.

Darbu veikšanas projekta plāns skatāms šeit

Informāciju sagatavoja:

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests