Maija Elstiņa

1998. gada 30. novembrī Maijai Elstiņai piešķirta Triju Zvaigžņu ordeņa Zelta goda zīme par nopelniem Latvijas labā. Darba gaitā saņemti vairāki goda raksti, pateicības un nozīme par uzcītīgu darbu policijā.

Maija Elstiņa (25.02.1949.) visu dzīvi aizvadījusi Ogres rajonā – Lēdmanē, Krapē, tad Ogrē. Beigusi Skrīveru A. Upīša vidusskolu, pēc tam no 1968. līdz 1970. gadam strādājusi Ogres rajona prokuratūrā par sekretāri. Studējusi Latvijas Valsts Universitātes Juridiskajā fakultātē. Kad Universitātē notikušas darba pārrunas ar darba sadales komisiju, M. Elstiņa vienīgā teikusi, ka vēlas strādāt Ogrē. Tā arī notika. 1975. gada augustā viņa sāka strādāt Ogres milicijā par izmeklētāju, bijusi arī izmeklēšanas nodaļas priekšniece, policijas pārvaldes priekšnieka vietniece, vairākkārt viņa prombūtnes laikā pildījusi priekšnieka pienākumus.

Ogrē M. Elstiņa dzīvo kopš 1982. gada. “Jau bērnībā, kad kopā ar mammu devos uz poliklīniku vai vēlāk uz vieglatlētikas sacensībām, man Ogre ļoti patika,” viņa atceras, “šķita maza, zaļa un jauka pilsēta. Īpaši laikā, kad vēl nebija kombināta. Tad Mālkalnes masīva vietā pletās zaļas pļavas.”

M. Elstiņa strādājusi Ogres rajona policijas pārvaldes Kriminālpolicijas biroja 1. nodaļā kā vecākā inspektore. 1998. gada 30. novembrī viņai piešķirta Triju Zvaigžņu ordeņa Zelta goda zīme par nopelniem Latvijas labā. 2007. gada decembrī viņa ieguva Iekšlietu ministrijas augstāko apbalvojumu – Goda zīmi “Par Tēviju”. Darba gaitā saņemti vairāki goda raksti, pateicības un nozīme par uzcītīgu darbu policijā.

M. Elstiņa uzskata, ka policijā var strādāt tikai tādi cilvēki, kuri ar to saista visu darba mūžu, kuri policijā strādātu savas pārliecības un aicinājuma vadīti.

Brīvajā laikā viņa ar lielāko prieku dodas uz senioru deju kolektīvu “Ogrēnietis". Tāpat no pilsētas trokšņiem un kņadas Maija patveras dzimtajā Krapē, kur apkopj savu dārziņu. “Manuprāt, Ogrē ir labi cilvēki. Varbūt tas tāpēc, ka te tomēr jau vēsturiski valda kūrortpilsētas gaisotne?” smaidot vaicā M. Elstiņa.

Viņas meita Liene beigusi Ogres 1.vidusskolu. Vienlaikus studijām LU Juridiskajā fakultātē strādājusi Ogres rajona policijas pārvaldē par izmeklētāju, šobrīd ir Rīgas rajona prokurore, dzīvo Ogrē. M. Elstiņai ir divi mazbērni – Marta un Valters.