Datums 29. maijs, 2022
Laiks12.00–17.00
Vieta Ikšķile
Festivals skolotajiem

Svētdiena, kurā smelties iedvesmu un atgūties pēc garā mācību gada.

29. maijs no plkst. 12.00 līdz 17.00

Norises vieta: “Vasaraudži”, Ikšķile

Pēc emocionāli grūtā darba cēliena – mācību gada noslēguma vēlamies pasniegt skolotājiem un vecākiem dāvanu – atbalstu un iespēju emocionāli uzpildīties, atgūt dzīves spēku, prieku un enerģiju.

Pieteikšanās pasākumam: https://mans.skolotajiemzelt.lv/courses/iedvesmas-festivals-skolotajiem-zelt

Festivāla programma

Iedvesmas lekcija “Vērošanas nozīme darbā ar bērniem” kopā ar Zani Baltgaili

Trīs iedvesmojošas meistardarbnīcas:

  • “Ota dabā” – Vēro un zīmē dabā;
  • “Klusuma skola” – Apzinātība ikdienas iedvesmai;
  • “Nila Īles mūzikas studija” – Iedvesmas spēks skaņas un ritma pasaulē.

Radošās darbnīcas bērniem:

  • bērni kopā ar kokapstrādes burvi Ainaru būs iespēja gūt praktiskas iemaņas kokmateriālu apstrādē, kopīgi pagatavojot spēli no koka;
  • ar makrame feju Lindu varēs uzmezglos lapas.

Festivāla dienaskārtība

12.00 Iedvesmas festivāla atklāšana kopā ar ZELT veidotājiem

12.10 Diskusija “Iedvesmas grams” – moderē Sanda, diskusijā piedalās Inese un Ivo Strantes no “Klusuma skolas”, Zane Baltgaile AMI Montesori pedagogs, Iluta Dauškane LU pasniedzēja dr. biol.;

12.10 – 15.30 Darbnīcas bērniem - kokapstrāde, makrame

13:00 – 14.00 Meistardarbnīcas I “Ota dabā” / “Īles studija”

14.00 – 15.00 Lekcija – Zane Baltgaile “Vērošanas nozīme darbā ar bērniem” / Meistardarbnīcas “Klusuma skola”

15.00 – 16.00 Meistardarbnīcas II Ota dabā / Īles studija

16.00 – 17.00 Koncerts un muzicēšana kopā ar Nila Īles studiju

Festivāla iedvesmas aktivitāšu apraksts

Iedvesmas lekcija “Vērošanas nozīme darbā ar bērniem” kopā ar Zani Baltgaili. AMI Montesori pedagoģes Zanes Baltgailes lekcija par vērošanas nozīmi un metodēm darbā ar bērniem. “Lai mūsu pedagoģiskā procesa vadīšana būtu patiesi efektīva, ir svarīgi spēt sekot katra individuālā bērna interesēm, tādējādi atbalstot viņu viņa izaugsmes ceļā. Novērošana ir viena no pamata prasmēm, kas mums sevī jāattīsta, lai mēs varētu šo mērķi sasniegt.”

Meistardarbnīca “Ota dabā” – Vēro un zīmē dabā

Izzinoši radošās meistardarbnīcas, kurās  iepazīsim dabu Daugavas krastā. Apjautīsim, kā viss mums apkārt notiekošais ir saistīts kā dinamisks komplekss, kurā notiek dabisko procesu mijiedarbības ar cilvēka radīto vidi. Šo mijiedarbību mēs varam caur savām emocijām, klātesamību un vērošanu atspoguļot mākslā. Katrs dalībnieks, pasākumam īpaši sagatavotā radošo darbu burtnīcā, varēs skicēt un zīmēt, kā arī veikt pierakstus, klausoties biologa un mākslinieka stāstījumā. Radošo darbu burtnīcā būs iekļauta īsa informācija par  bioloģisko daudzveidību, kā arī padomi par mākslinieciskiem izteiksmes līdzekļiem. Pasākumā varēs piedalīties jebkurš festivāla dalībnieks – arī bez priekšzināšanām mākslā un bioloģijā.

Meistardarbnīca “Klusuma Skola” – Apzinātība ikdienas iedvesmai

Apzinātība ir prakse un vingrināšanās, un to var darīt ar vieglumu, interesantā un saistošā veidā – caur spēli. Šajā meistarklasē aicināsim jūs  piedzīvot dažādas apzinātības spēles un vingrinājumus, kas palīdzēs jūsu ikdienai kļūt mierpilnākai un harmoniskākai.  Meistarklase notiks skaistajā “Vasaraudžu” pļavā.

Meistardarbnīca “Nila Īles mūzikas studija” – Iedvesmas spēks skaņas un ritma pasaulē

Muzikālajā  ritma un skaņu darbnīcā caur kopīgu instrumentu saspēli dalībnieki tiks iepazīstināti ar dažādiem perkusiju instrumentiem no visas pasaules, iepazīstot skaņas daudzveidīgo burvību, izmēģinot dažādu tautu skaņu instrumentus (perkusijas).

Ēdināšana

Uz vietas darbosies kafejnīca “Augs”, kuri gatavo ēdienu, kas ir ne tikai garšīgs, bet arī uzturvielām bagāts un vērtīgs. Būs pieejami arī dzērieni un kafija.

Jāņem vērā

Aicinām ģērbties  laika apstākļiem atbilstošs apģērbā un ērtos apavos pastaigai. Automašīnas lūdzam novietot tuvākajās ielās vai stāvvietās pie Ikšķiles pludmales, ievērojot ceļu satiksmes noteikumus. Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts. Vietu skaits ierobežots, pieteikšanās obligāta. Festivāls piemērots bērniem no 7 gadu vecuma, piesakot dalību.

Festivālu organizē Biedrība “Ķiparu nams” sadarbībā ar Ogres novada pašvaldību un platformu “Skolotājiem ZELT”!

Festivals skolotajiem