Datums 1.–31. jūlijs, 2024
LaiksVisu dienu
Vieta Ogres novads
Oranži tauriņi, violeti ziedi, izstādes jūlijā

Aicinām apmeklēt daudzveidīgās izstādes Ogres novadā!

Ogres novada Kultūras centra Izstāžu zālē Lauberes mākslas studijas MIRKLIS izstāde APSTĀDINĀT MIRKLI.

Izstāde apskatāma no 1. maija līdz 31. augustam.

 

Ikšķiles Tautas namā mākslinieka Valda Kaprāļa 70 gadu jubilejas gleznu izstāde.

Izstāde apskatāma no 5. jūnija līdz 30. augustam.

Ogres novada Kultūras centra Foto izstāžu zālē Santas Siliņas darbu izstāde MĪLESTĪBĀ AUGT.

Santa Siliņa ir Jaunjelgaviete. Vecāku iniciatīvas un pirmskolas audzinātāju ieteikumu vadīta, mākslai pievērsās sešu gadu vecumā, uzsākot gaitas Aizkraukles mākslas skolā. Šobrīd māksla ir kļuvusi par iecienītāko brīvā laika nodarbi un veidu kā "runāt" par sev svarīgo - kultūru, vidi, cilvēka izaugsmi. Par to stāsta gleznās redzamā ziedu tematika.

Ziediem tiek piešķirta mīlestības, skaistuma un izaugsmes simbolu nozīme. Gleznās autore caur ziediem runā par cilvēka iekšējo skaistumu, spēku un izaugsmi. Par cilvēka dabu. Kā ziedi var uzplaukt un ziedēt saules siltumā, tā cilvēks - sirds siltumā. Rūpēs un mīlestībā... bet izaugsmei – vajadzīgs arī mazliet lietus!

Izstāde bez maksas apskatāma darba dienās no plkst. 9.00 līdz 19.00, brīvdienās no plkst. 10.00 līdz 18.00, kā arī laikā, kad Ogres novada Kultūras centrā notiek pasākumi.

Izstāde apskatāma no 3. maija līdz 30. jūlijam.

Ogres novada Kultūras centra Mazās zāles vestibilā Elīnas Umules gleznu izstāde MODUŠIES ZIEDI.

“Izstāde MODUŠIES ZIEDI ir romantisks ieskats eļļas krāsu gleznojumā. Gleznošana atšķaida manu dienu, starp ikdienas darbu un pienākumiem. Gleznas tapušas pēdējo četru gadu laika un tam ir meditatīva nozīme. Izvēlos gleznot ziedus, kuros varu izmantot sulīgas krāsas, kas rosina uz pozitīvismu un pavasara/vasaras sākumu. Ar mīlestību veidoju gleznas, paņemot rokās otu, esot šeit un tagad, sarunā ar mirkli,” izstādi raksturo māksliniece Elīna Umule.

Izstāde bez maksas apskatāma darba dienās no plkst. 9.00 līdz 19.00, brīvdienās no plkst. 10.00 līdz 18.00, kā arī laikā, kad Ogres novada Kultūras centrā notiek pasākumi.

Izstāde apskatāma no 3. maija līdz 30. jūlijam.

  Tomes pagasta bibliotēkā apskatāma foto un gleznu izstāde "Silti vēji priežu silus glāsta".

Izstāde apskatāma no 18. maija līdz 1. septembrim.

Suntažu Ev. luterāņu baznīcā Andra Lindes gleznu izstāde "Gadalaiki"

Izstāde apskatāma no 1. līdz 30. jūnijam.

Jumpravas pagasta Kultūras nams aicina piedalīties izstādē "KOKLIETAS":

  • Ja Tev ir priekšmeti no koka (galda piederumi, grozi, putnu būrīši, rotas, u.c.);
  • Ja Tev ir dekori no koka;
  • Ja Tev ir koka mēbeles vai citi interesanti koka veidojumi, kurus vēlies parādīt citiem;
  • Ja Tev ir kāds interesants koka veidojums, kuru nevari atnest uz Jumpravas pagasta Kultūras namu, droši iesūti fotoattēlu uz e-pastu knjumprava@ogresnovads.lv.

Koka veidojumus lūgums nest uz Jumpravas pagasta Kultūras namu līdz 14. jūnijam, iepriekš zvanot uz tālr. 25450061!

Izstāde apskatāma no 17. jūnija plkst. 13.00 Jumpravas pagasta Kultūras nama Izstāžu zālē.

Afiša: Jumpravas pagasta Kultūras nama izstāžu zālē izstāde "Koklietas".

Multimediālā izstāde "Sibīrijas liecības" vēstīs par komunistiskā okupācijas režīma noziegumiem pret Latvijas, kā arī Ogres novada iedzīvotājiem. Šī būs muzeja pirmā izstāde par dažādu novadnieku likteni ieslodzījuma un nometinājuma vietās. Apmeklētāji varēs iepazīties ar sabiedrībai vēl nezināmiem vai mazāk zināmiem Ogres Vēstures un mākslas muzeja, Latvijas Okupācijas muzeja, Latvijas Nacionālā arhīva dokumentiem un privāto kolekciju materiāliem.

Izstāde būs apskatāma no 14. jūnija līdz 29. septembrim.

Ogres Centrālās bibliotēkas 1. un 2. stāva ātrijā apskatāma Fotogrāfes Māras Jubertes-Vītolas personālizstāde KOKOS.

Izstādes atklāšana 2. jūlijā plkst. 17.00.

Izstāde apskatāma no 02.07.2024. - 31.08.2024.

Ogres Centrālās bibliotēkas abonementā apskatāma izstāde "Zelta ābele 2023".

Jau 31. reizi Latvijas Grāmatizdevēju asociācija organizēja grāmatu mākslas konkursu Zelta ābele. Gada sākumā žūrija sāka darbu pie izdevēju iesniegto grāmatu vērtēšanas. Šajā gadā grāmatas nominētas 7 kategorijās. Kopumā konkursam tika pieteiktas 94 grāmatas no 33 izdevējiem.

Grāmatu mākslas konkursa Zelta ābele pamatā ir ideja par grāmatu kā daudzu nozaru speciālistu veidotu mākslas darbu, kas atklāj grāmatas satura un formas māksliniecisko veselumu. Grāmatas noformējums atspoguļo sava laika māksliniecisko izpratni, poligrāfijas un papīra ražotāju iespējas grāmatas satura pilnīgākai atklāsmei. Konkursa mērķis ir veicināt grāmatizdošanas profesionālā un mākslinieciskā līmeņa izaugsmi un attīstīt lasītāju izpratni par grāmatu mākslu.

Aicinām ieskatīties balvai nominēto grāmatu lappusēs.

Izstāde apskatāma bibliotēkas darba laikā no 4. jūnija līdz 31. jūlijam.

Izstāde “Realitātes blaknes” ir stāsts par spoguļošanos starp telpām un dzīves ceļiem, par mākslas pamatvērtībām un procesu, kas rosina ceļot, izdzīvot un pieredzēt citpasaulīgumu.

Turpinot vecmāmiņas sapni par keramiķes karjeru, māksliniece rada paralēlu pasaules izpratni, daudzslāņaini savijot un aktualizējot vairākus māksliniecei nozīmīgus jautājumus, kuri skar dzimtu, pašuztveri un pārdzīvojuma klātesamību mākslas radīšanas procesā.

Attēls – kā garīgums, kas eksistē vienā dimensijā – iegūst telpisko uztveri, tam satiekoties ar ikdienas ritmā tapušiem materialitātes motīviem. Krāsa, triepiens, vīle, šuve, forma ir koncepts pats par sevi. Vizualitāte runā vārdu vietā un stāsta  ikdienišķus, citreiz intīmus un sāpīgus stāstus.

Sīkāk lasi šeit

Afiša Līvas Veiguras izstādei "Realitātes blaknes" Ogres Vēstures un mākslas muzejā

Lauberes Kultūras namā no 1. jūlija līdz 5. augustam būs apskatāma TLM studijas “Noskaņa” darbu izstāde. Vadītāja Valda Plūģe. Izstāde apskatāma katru darba dienu no 9.00 līdz 15.00.